Wynajmij
ogrodzenie
online
jak uniknac przepelnien 400x350 - Jak uniknąć przepełnień w pojemnikach ?
2020-12-21 Łukasz Kamiński

W okresie świąt duża część z nas zadaje sobie pytanie jak uniknąć przepełnień w pojemnikach na odpady. Jakże mogłoby być inaczej skoro widok śmieci porozrzucanych wszem i wobec może skutecznie popsuć nam Boże Narodzenie.

A, że bałagan nie jest sprzymierzeńcem wszelkich spotkań rodzinnych to dziś postaramy się podpowiedzieć jak mu zaradzić. Dużo zależy tutaj nie tylko od częstotliwości przyjazdu służb komunalnych, ale i naszej postawy. Ta ostatnia nie oznacza wcale całkowitego ograniczenia konsumpcji. Zmiana niektórych przyzwyczajeń może sprawić, że świętego Mikołaja powitamy w tym roku w pełnym ładzie i porządku. Może się tak stać dzięki:

Jak uniknąć przepełnień w pojemnikach ?

  • Zgniataniu opakowań z surowców wtórnych – aby dowiedzieć się jak uniknąć przepełnień w pojemnikach trzeba najpierw przywołać w pamięci co je powoduje. I gdyby spojrzeć na statystyczny pojemnik na odpady to będą to rzeczy, które dość łatwo zgnieść. Karton po zakupie zabawek, butelka po wodzie mineralnej czy inne przedmioty z tworzywa sztucznego i papieru są podatne na nasze oddziaływanie. Jeśli będziemy pamiętać o tej zasadzie to zyskamy jakże potrzebną przestrzeń do gromadzenia nieczystości.
  • Ponownemu wykorzystaniu wybranych przedmiotów – święty Mikołaj, który odwiedza co roku nasze nieruchomości wydaje się być gościem o dość ekologicznym spojrzeniu na świat. Przede wszystkim używa on worka wielorazowego użytku, a jego sanie napędzane są siłą mięśni reniferów. Jak widać warto wziąć z niego przykład i wcale nie mamy na myśli pilnej wymiany samochodu. Wystarczy bowiem, że na świąteczne zakupy udamy się z bawełnianą torbą na zakupy, a bliskich obdarujemy prezentami w torebkach z ubiegłego roku.
  • Poprawie segregacji – w okresie świąt wielu z nas odpuszcza sobie segregację śmieci. Tymczasem jest to błąd, który skutkuje widokiem przepełnień w pojemnikach. Tymczasem prawidłowe wyrzucanie śmieci sprzyja utrzymaniu porządku i zapewnia więcej miejsca w kubłach na zmieszane. Przed świętami warto zaopatrzyć się w dodatkowe worki do selektów i prześledzić dokładnie harmonogram odbioru. Jego analiza pozwoli na udostępnienie kubłów we właściwym czasie, a co za tym idzie płynny wywóz.

 

Jak uniknąć przepełnień w pojemnikach ?
Jak uniknąć przepełnień w pojemnikach ?

Zobacz także: