Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac psie odchody 400x350 - Gdzie wyrzucać psie odchody z posesji ?
2021-05-26 Łukasz Kamiński

Każdy kto ma psa bardzo często miewa dylematy związane z tym, gdzie wyrzucać psie odchody z posesji. Nie ma w tym nic dziwnego skoro tego typu śmieci bywają prawdziwym utrapieniem. „Kupy” na przydomowym trawniku, czy w pobliżu bloku w którym mieszkamy są bez wątpienia dość nieciekawym widokiem.

Warto zatem pozbyć się ich w sposób jak najmniej uciążliwy. Do najlepszych sposobów na zagospodarowanie psich odpadów zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać psie odchody ?

  • Wyrzucenie odchodów do pojemnika na odpady zmieszane – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać psie odchody, nie trzeba daleko szukać. Z pomocą przychodzą nam bowiem pojemniki na odpady komunalne zmieszane. Kosze w kolorze czarnym służą do wyrzucania tego typu substancji, a przed uczynieniem tego, warto odpady odpowiednio zabezpieczyć. Najlepszym sposobem na zneutralizowanie odchodów będzie zapakowanie ich w szczelnie zamkniętą torebkę. W Internecie można znaleźć mnóstwo woreczków, które spełnią należycie swoje zadanie.
  • Skorzystania z pojemnika na psie odchody – w wielu większych ośrodkach miejskich władze miast lub osiedli wyposażyły wiele skwerów w specjalne kosze służące do przetrzymywania odchodów. W dużej części przypadków można z nich skorzystać nieodpłatnie. Głównym celem, który przyświecał temu pomysłowi była chęć zachowania czystości w najbliższej okolicy. Pojemniki na psie odchody są z specjalnie oznaczone i nie powinniśmy wrzucać do nich innych odpadów. Jeśli więc naszego milusińskiego najdzie nagła potrzeba fizjologiczna to warto rozejrzeć się na wyżej wymienionym zbiornikiem.

Czego nie wolno robić z psimi odchodami ?

Wiele osób wyrzuca psie odchody do pojemników na odpady biodegradowalne. Nie można w ten sposób postępować, gdyż odpad ten stanowi zanieczyszczenie śmieci pochodzących z ogrodu oraz kuchni. Działając w ten sposób narażamy się na zarzuty o złej segregacji nieczystości i związane z tym konsekwencje.

A co z resztą zwierzaków ?

Obok psów w naszych domy bardzo często przebywają także koty. Żwirek, który zawiera ich odchody również powinien trafić do pojemnika na śmieci zmieszane. Pewną nowością na rynku są żwirki wyprodukowane z włókien roślinnych. Można je spłukać w toalecie, ograniczając w ten sposób ilość odpadów stałych.

 

Gdzie wyrzucać psie odchody z posesji ?
Gdzie wyrzucać psie odchody z posesji ?

Zobacz także: