Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac pape 1 400x350 - Gdzie wyrzucać papę ?
2021-09-19 Łukasz Kamiński

Papa to odpad, który należy do grupy nieczystości poremontowych. W katalogu odpadów widnieje ona pod kodem 17 03 80. Przy okazji różnych prac rozbiórkowych takich jak np. wymiana pokrycia dachowego, pojawia się pytanie, gdzie wyrzucać papę.

Nie ma w tym nic dziwnego skoro papy nie można składować w pojemnikach na odpady komunalne. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na pozbycie się tego typu śmieci. Do najpopularniejszych metod zagospodarowania papy zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać papę ? Utylizacja papy

  • Wywiezienie papy do PSZOK – aby, rozwiać dylematy związane z tym gdzie wyrzucać papę, warto dowiedzieć się, czy przyjmie ją tzw. PSZOK. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, bo o nim tu mowa przyjmuje śmieci powstające w wyniku naszego bytowania i może się okazać, że będzie można do niego dostarczyć papę. Niestety nie wszystkie PSZOK – i są gotowe, aby to uczynić. Papa jest odpadem dość trudnym i tylko nieliczne Gminy umieszczają ją w wykazie nieczystości, których mieszkańcy mogą pozbyć się nieodpłatnie.
  • Zamówienie big baga na papę – jeśli PSZOK nie przyjmie naszych śmieci to nadal można się ich legalnie pozbyć zamawiając na nie big baga. Słowo „big bag” oznacza w języku angielskim „dużą torbę”. Zazwyczaj ma ona od 0,5 M3 do 1,5 M3 i po napełnieniu jest odbierana przez samochody specjalistyczne wyposażone w HDS. Bardzo często odbiór papy rozlicza się podług wagi i ceny jaką trzeba zapłacić za jej transport. Zakup lub wynajem big baga to doskonałe rozwiązanie w przypadku posiadania mniejszych ilości papy.
  • Wynajęcie kontenera na papę – w momencie gdy prowadzimy szeroko zakrojone prace remontowe pozbycie się papy w big bagach nie będzie najlepszych rozwiązaniem. Z całą pewnością okaże się ono droższe od wynajęcia kontenera, który pomieści większe ilości papy i obniży w ten sposób koszt jej przewiezienia na składowisko. Firmy wywozowe posiadają w swojej ofercie kontenery od 2 M3 do nawet 40 M3, w których można zamówić wywóz papy. Przed zleceniem usługi warto zapytać, czy załadowanie któregoś z nich papą nie sprawi, że będzie za ciężki. Odpady o kodzie 17 03 80 mają bowiem dość duży ciężar właściwy.

 

Gdzie wyrzucać papę ?
Gdzie wyrzucać papę ?

 

Zamów kontener na papę

 

Zobacz także: