Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac pianki poliuretanowe 400x350 - Gdzie wyrzucać pianki poliuretanowe ?
2021-07-13 Łukasz Kamiński

Pianki poliuretanowe znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Nie ma się co dziwić skoro ich właściwości pozwalają na szerokie wykorzystanie podczas remontów i inwestycji.

Substancje te charakteryzują się odpornością na wysokie i niskie temperatury, a także cechami izolacyjnymi oraz uszczelniającymi. Poszczególne typy pianek wykorzystywane są na szeroką skalę. Jedną z głównych wartości dodanych omawianych produktów są ich właściwości termoizolacyjne oraz przyczepność. Pianki poliuretanowe można zastosować zarówno na powierzchniach pionowych jak i poziomych. Główny wpływ na taki stan rzeczy ma ich struktura. Pod kątem ochrony środowiska jedną z istotniejszych kwestii pianek poliuretanowych jest ich obojętność po utwardzeniu. Z uwagi na powszechne wykorzystanie omawianych preparatów pojawia się pytanie, gdzie wyrzucać pianki poliuretanowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami najlepszym miejscem ich przeznaczenia będzie:

Gdzie wyrzucać pianki poliuretanowe ?

  • PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) – aby rozwiać dylematy, związane z tym gdzie wyrzucać pianki poliuretanowe warto dowiedzieć się, gdzie znajduje gdzie można znaleźć najbliższy Państwu PSZOK. W punkcie tym można zdeponować odpady poremontowe, do których niewątpliwie zaliczają się pianki. Warunkiem skorzystania z PSZOK jest fakt pochodzenia odpadu od osoby prywatnej, która ma złożoną deklarację odpadową. Pianki poliuretanowe zalicza się bowiem do odpadów poremontowych, które muszą być zagospodarowane przez Gminę,
  • Kontener na odpady – przy okazji prowadzenia większych prac remontowych warto rozważyć wynajęcie kontenera na śmieci. Czynności tej można dokonać w lokalnej firmie wywozowej, która obsługuje Państwa okolicę. Pianki poliuretanowe zaliczają się do śmieci budowlanych i nie powinno być problemu z umieszczeniem ich w pojemniku na tego typu nieczystości. Kwestia zagospodarowania pianek poliuretanowych dotyczy zarówno ich samych jak i pustych opakowań po zużytym już produkcie.
  • Big bag – w niektórych rejonach kraju alternatywą do kontenerów są big bagi. Do nich również można wrzucić pianki poliuretanowe. Do dobrych praktyk przy gromadzeniu odpadów poremontowych należy unikanie gromadzenia ich wraz z gruzem. Ten ostatni powinien być zagospodarowany oddzielnie, gdyż można go w łatwy sposób wykorzystać ponownie np. w celu zniwelowania terenu.

 

Gdzie wyrzucać pianki poliuretanowe ?
Gdzie wyrzucać pianki poliuretanowe ?

Zobacz także: