Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac smieci po remoncie 400x350 - Gdzie wyrzucać śmieci po remoncie ?
2021-08-10 Łukasz Kamiński

Bardzo często podczas renowacji wnętrz, pojawia się temat tego, gdzie wyrzucać śmieci po remoncie. Nie ma się co dziwić skoro tego typu opadów nie można umieszczać w przydomowych pojemnikach na odpady.

I choć nieczystości są ostatnią kwestią nad którą zastanawiamy się przed inwestycją to mimo wszystko warto przemyśleć temat ich utylizacji. Gruz, styropian, opakowania po farbie czy klejach mogą skutecznie zakłócić przebieg prac budowalnych i sprawić, że remont stanie się horrorem. Osoby prywatne mają do dyspozycji kilka możliwości na pozbycie się śmieci. Możemy zaliczyć do nich przede wszystkim:

Gdzie wyrzucić śmieci po remoncie ?

  • Skorzystanie z PSZOK – u – obowiązujący w kraju system zbiórki odpadów zakłada, że ich właścicielem są Gminy. Samorządy dają więc nam odpowiedź, gdzie wyrzucać śmieci po remoncie w postaci PSZOK – ów, które są rozlokowane na terenie prawie każdej Gminy. Odpady budowlane można dowieźć tam własnym transportem i zdać w ramach ponoszonej opłaty za wywóz śmieci. Przed przystąpieniem do tej czynności warto posegregować nieczystości z podziałem na rodzaje. Dobrze jest wykorzystać do tego celu big bagi, które sprawią, że cały proces będzie przebiegać płynnie. Z PSZOK – ów nie mogą skorzystać firmy budowlane, które muszą zagospodarować odpady komercyjne.
  • Zamówienie odbioru odpadów – w naszym kraju działa blisko 4000 tysiące firm zajmujących się wywozem odpadów. Oprócz tzw. „komunalki” zagospodarowują one także śmieci budowlane, które są wywożone na bardzo różnych zasadach. Niekiedy stosują się do ich gromadzenia worki, a czasami kontenery. Zbiorniki na nieczystości z grupy „17” może zazwyczaj gościć na danym terenie przez kilka dni, co z pewnością poprawia komfort jego załadunku i niweluje stres związany z koniecznością natychmiastowego zdania urządzenia.
  • Zagospodarowanie we własnym zakresie – jeśli nie wiemy, gdzie wyrzucać śmieci po remoncie, a na naszej budowie pojawił się gruz lub np. drewno to możemy uważać się za szczęściarzy. Wyżej wymienione odpady można przekazać innej osobie fizycznej lub zagospodarować we własnym zakresie. Pierwszy z odpadów to dla przykładu doskonały materiał na zniwelowanie terenu lub utwardzenia drogi.

 

Gdzie wyrzucić śmieci po remoncie ?
Gdzie wyrzucić śmieci po remoncie ?


Zamów kontener na śmieci po remoncie

Zobacz także: