Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac gruz 400x350 - Gdzie wyrzucać gruz ?
2021-04-19 Łukasz Kamiński

Wiosną wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać gruz. Nie ma w tym nic dziwnego skoro odpad ten towarzyszy prawie każdym pracom budowlanym. Zarówno podczas małego remontu jak i dużej inwestycji generowane są nieczystości, które trzeba w jakiś sposób zagospodarować.

Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, aby tego dokonać. Pole manewru dają nam zarówno oferty firm komunalnych jak i obowiązujące prawodawstwo. Do sprawdzonych metody, które mogą pomóc w wywiezieniu śmieci o kodach 17 01 01 i 17 01 07 zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać gruz ?

  • Transport gruzu do PSZOK – w prawie każdej Gminie naszego kraju istnieją specjalne punkty do których można oddać gruz na podstawie złożonej przez Państwa deklaracji odpadowej. Jeśli więc jego ilość pozwala na samodzielny transport to warto z tego skorzystać. PSZOK – i przyjmują tego rodzaju śmieci w ramach ponoszonych przez Państwa opłat. Nie trzeba więc przeznaczać na jego utylizację dodatkowych środków finansowych. Z PSZOK – ów mogą skorzystać jedynie osoby prywatne, a firmy muszą poszukiwać innych sposobów na pozbycie się gruzowego kłopotu.
  • Przekazanie gruzu osobie fizycznej – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać gruz warto zajrzeć do przepisów środowiskowych. Wynika z nich jasno, że gruz pod pewnymi warunkami można przekazać innym osobom fizycznym. Możliwość ta jest wprost nieoceniona, gdyż pozwala na wywiezienie gruzu za darmo. Przed rozpoczęciem budowy warto więc przejechać się po okolicy w poszukiwaniu tabliczek o treści: „przyjmę gruz”. Z reguły z ich znalezieniem nie powinno być większych problemów.
  • Zamówienie kontenera lub worka na gruz – najwygodniejszą metodą na wywiezienie gruzu jest zamówienie kontenera lub worka w wybranej firmie komunalnej. Aby znaleźć odpowiedniego przewoźnika najlepiej prześledzić ofertę przedsiębiorstw wywozowych w Internecie. W większości regionów w kraju istnieje co najmniej kilka podmiotów, które oferują tego typu usługi. Przed złożeniem zamówienia warto dokładnie obmierzyć objętość gruzu. Zamówienie zbyt małego kontenera może sprawić, że wzrośnie jednostkowy koszt wywozu. Umiejętność dokładnego planowania jest podstawą do minimalizowania kosztów.

 

Gdzie wyrzucać gruz ?
Gdzie wyrzucać gruz ? Sprawdzone sposoby.

 

Zamów kontener na gruz

Zobacz także: