Wynajmij
ogrodzenie
online

Jakie są różnice między kontenerem otwartym a zamkniętym?

Różnice między kontenerem otwartym a zamkniętym
2023-06-14 Łukasz Kamiński

Jakie są różnice między kontenerem otwartym a zamkniętym?

Różnice między kontenerem otwartym a zamkniętym do wynajęcia są istotne dla wszystkich tych osób, które planują pozbyć się odpadów z grupy „17”. Nie ma się co dziwić. Zły rodzaj kontenera może sprawić, że ciężko z niego będzie skorzystać.

Decydując się na wydzierżawienie kontenera wato wziąć pod uwagę co najmniej kilka aspektów. Najważniejszym z nich jest oczywiście rodzaj odpadu, który chcemy do niego wyrzucać.

Cześć nieczystości lepiej będzie składować w kontenerze zamkniętym, a dla niektórych będzie to uciążliwe ze względów praktycznych.

Czym różni się zamówienie otwartego kontenera na odpady o zamkniętego?

W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć sytuacje w których lepiej jest zamówić jeden lub drugi typ kontenera na odpady. Oto one:

  • Zamówienie otwartego kontenera na odpadykontener na odpady otwarty to doskonały towarzysz prac podczas których generowane są odpady o większych rozmiarach. Mogą to być np. meble, elektronika lub gruz. W przypadku gruzu warto wziąć pod uwagę także jego ciężar. W tym przypadku warto skonsultować załadunek gruzu z firmą od której wynajmujemy kontener, aby uniknąć jego przeładowania. To ostatnie może zaowocować koniecznością rozładowania części odpadów co kosztuje niepotrzebny stres oraz pieniądze.
  • Zamówienie zamkniętego kontenera na odpady – zamknięty kontener na odpady ma pewne właściwości, które sprawiają, że przy niektórych odpadach jest on bardziej praktyczny. Jego konstrukcja sprawia, że nie wydobywają się z niego różnego rodzaju wonności, które wydzielają np. odpady komunalne. W kontenerach zamkniętych, spośród których najpopularniejszy jest kontener KP7 mogą być przetrzymywane odpady komunalne o kodzie 20 03 01, a także odpady spożywcze określane jako 16 03 80. Zamknięte kontenery na odpady doskonale sprawdzają się także przy lżejszych odpadach takich jak np. styropian. Przy wietrznej pogodzie nie dochodzi do rozwiania odpadów i rozniesienia ich po całym terenie.

 

Różnice między kontenerem otwartym a zamkniętym
Różnice między kontenerem otwartym a zamkniętym

 

Kwestie wydzierżawienia zamkniętego lub otwartego kontenera na odpady są sprawą mocno indywidualną. Warto dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji, aby wyrzucanie odpadów nie stało się utrapieniem. Doskonałą wiedzą w tym zakresie dysponują konsultanci portalu Smieci.eu.

 

 

Zobacz także: