Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac resztki jedzenia 400x350 - Gdzie wyrzucać resztki jedzenia ?
2021-06-14 Łukasz Kamiński

Każdy z nas przynajmniej raz zastanawiał się, gdzie wyrzucać resztki jedzenia. Nie może to dziwić skoro rocznie marnujemy minimum 4,8 miliona ton jedzenia. Liczby te mogą robić wrażenie, gdyż po przeliczeniu na 1 mieszkańca wychodzi, że każdy z nas marnuje prawie 8 kilogramów żywności.

Ale nic to w porównaniu z danymi, które pochodzą z całego świata. Jak podają dane statystyczne do utylizacji przeznaczanych jest prawie 1,3 miliarda ton pokarmów. W obliczu tego wolumenu warto wiedzieć, w jaki sposób pozbyć się najpopularniejszych śmieci pochodzących z kuchni. Podług zapytań kierowanych do wyszukiwarek największe wątpliwości budzą:

Gdzie wyrzucać resztki jedzenia ?

  • Skorupki po jajkach

Aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać skorupki po jajkach, trzeba znać ich właściwości. W dużym skrócie najważniejsza w przypadku skorupek jest ich skłonność do biodegradacji. Z racji cech, które posiadają tego rodzaju odpady, można je umieszczać w brązowych pojemnikach na odpady. Jeśli więc robicie Państwo jajecznicę i nie wiecie co zrobić z pozostałościami po jej przyrządzeniu to warto udać się z nimi do kosza na śmieci biodegradowalne.

  • Kości po mięsie i rybach

Większość z nas jest wszystkożerna, a ważnym elementem naszej diety jest mięso. I choć specjaliści od żywienia głoszą, że należy je spożywać nie więcej niż 1 raz w tygodniu to realia pokazują, że po kotlety, steki i roladki wołowe sięgamy znacznie częściej. Do resztek, które powstają po przyrządzeniu potraw z mięsa zaliczyć możemy kości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami należy je wyrzucić do pojemnika na opady zmieszane. Ma on kolor czarny i stanowi 1 z 5 podstawowych śmietników.

  • Resztki mięsa

Bywa, że po niedzielnym obiedzie zostaną nam resztki mięsa, których trzeba się w jakiś sposób pozbyć. I choć kwestie tego, gdzie je wyrzucić nie powinny być trudne to nadal wiele osób głowi, czy na pewno nie popełnia błędu. Najczęstszą nieprawidłowością jest składowanie mięsa wraz z odpadami BIO, co niestety jest błędem. Mięso tak samo jak kości należy wyrzucić do pojemnika na nieczystości niesegregowane.

 

Gdzie wyrzucać resztki jedzenia ?
Gdzie wyrzucać resztki jedzenia ?

Zobacz także: