Wynajmij
ogrodzenie
online
Kosz na śmieci uliczny
2023-03-02 Łukasz Kamiński

Czym jest kosz na śmieci uliczny?

Kosz na śmieci uliczny stanowi nieodzowny element krajobrazu każdego miasta, parku oraz strefy wypoczynku. Nie ma się co dziwić skoro, bez niego trudno jest zadbać o właściwy porządek.

Porozrzucane wszędzie odpady nie stanowią dobrej wizytówki żadnego z wyżej wymienionych miejsc. Dobrym rozwiązaniem jest zatem montaż koszy ulicznych w których można gromadzić różnego rodzaju nieczystości. Nie wszystkie tego typu pojemniki nadają się jednak tak samo dobrze do gromadzenia śmieci. Warto zatem tak dopasować zbiorniki, aby spełniały one standardy jakościowe, estetyczne oraz były dostosowane do potrzeb osób, które będą z nich korzystać. Kosz na śmieci uliczny musi być przede wszystkim:

Cechy ulicznych koszy na śmieci

  • Odpowiednio dużyuliczne kosze na odpady muszą być na tyle duże, aby mogły pomieścić odpady, które powstają w danym miejscu. Ich litraż musi być dopasowany do częstotliwości odbioru. Im częściej dany zbiornik będzie opróżniany, tym może być mniejszy. Chcąc dokonać zamówienia koszy na śmieci ulicznych warto wziąć pod uwagę także natężenie ruchu pieszego w danym miejscu. W tym przypadku wykładnikiem nie powinna być pora roku, a okres w którym kosze uliczne są najczęściej używane przez przechodniów. Dla terenów nadmorskich może to być np. lato.
  • O solidnej konstrukcjikosz na odpady uliczny powinien mieć solidną konstrukcję. Dotyczy do zarówno samego zbiornika jak również podpory (stopy, słupka) na której dokonuje się jego montażu. W praktyce spotyka się kilka sposobów umocowania kosza ulicznego. Może on być osadzony w gruncie za pomocą specjalnej kotwy, przyśrubowany do podłoża lub zabetonowany. Sam zbiornik jest zazwyczaj zrobiony z tworzywa sztucznego lub metalu. W drugim z omawianych przypadków warto zadbać o to, aby był on piaskowany.
  • Dostosowany do potrzeb społeczeństwa – w dzisiejszy czasach kładzie się duży nacisk na ochronę środowiska. Segregacja odpadów to jeden z podstawowych elementów świadomego spojrzenia na ekologię. Kosz na śmieci uliczny oprócz funkcji praktycznej może też skutecznie oddziaływać na świadomość. Coraz częściej spotyka się kosze uliczne do selektów, które umożliwiają zbiórkę śmieci z podziałem na poszczególne frakcje.

Zapraszamy do zakupu u nas różnych modeli ulicznych koszów na odpady.

Kosz na śmieci uliczny
Kosz na śmieci uliczny

Zobacz także: