Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac stare komputery 400x350 - Gdzie wyrzucać stare komputery ?
2021-05-17 Łukasz Kamiński

Żyjemy w czasach, które w dużej mierze polegają na automatyzacji naszego istnienia. Czynności, które jeszcze do niedawana były uważane za czysto analogowe są usprawnianie dzięki informatyce. To właśnie ona stoi za zmianami, które na dobre rozgościły się w dzisiejszej rzeczywistości.

XXI wiek znacząco spopularyzował sprzęt komputerowy. Triumf technologii nie niesie za sobą jednak samych pozytywów. W obliczu triumfu systemy zerojedynkowego, wiele osób zadaje pytanie gdzie wyrzucać stare komputery. Na szczęście istnieją rozwiązania tak systemowe jak i komercyjne, które mogą wspomóc Państwa w pozbyciu się tego co już zbędne. Zaliczyć do nich możemy przede wszystkim:

Gdzie wyrzucać stare komputery ?

  • Oddanie komputerów do PSZOK – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać stare komputery warto przypomnieć sobie o istnieniu PSZOK – ów . Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszczą się niemal w każdej Gminie i są zobligowane do przyjmowania przedmiotów zasilanych prądem. Do takich właśnie zalicza się wszelkiej maści sprzęt komputerowy taki jak np. : laptopy, tablety, czy też stacjonarne jednostki centralne. Do ważnych kwestii należy fakt, że oddanie komputera do utylizacji nie wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat.
  • Zawiezienie sprzętu do sklepu z RTV/AGD – prawie każdy kto chce wyrzucić sprzęt komputerowy, myśli już o jego następcy. Komputery wymienia się bowiem dość regularnie za sprawą wciąż rosnącej mocy obliczeniowej tego typu maszyn. Jeśli więc zachodzi u Państwa konieczność zakupu kolejnego notebooka to można jego poprzednika zostawić w sklepie. Placówki handlujące komputerami mają w obowiązkach go przyjąć bez pytania o zbędne szczegóły.
  • Oddanie komputerów do recyklera – o to, gdzie wyrzucać stare komputery kłopoczą się również przedsiębiorstwa. Wiele firm wymienia je w zasadzie co roku i musi mieć w związku z tym sprawdzoną ścieżkę postępowania. Sprzęt komputerowy od firm przyjmie lokalna firma komunalną nadając mu kod odpadu z grupy „16” lub recykler. Na większą partię hardware’u warto poszukać odbiorcy w Internecie. Nie dość, ze przyjedzie on po towar, to jeszcze w wielu przypadkach za niego zapłaci.

 

Gdzie wyrzucać stare komputery ?
Gdzie wyrzucać stare komputery ?

Zobacz także: