Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac torebki po herbacie 400x350 - Gdzie wyrzucać torebki po herbacie ?
2021-06-23 Łukasz Kamiński

Ludzie dzielą się na zwolenników kawy i tych, którzy wolą herbatę. Nie ma się co dziwić, skoro wymienione wyżej napoje są popularne w niemal każdym domu lub miejscu pracy.

Niezależnie od pory roku, temperatury i nastroju sięgamy po nie nieraz wiele razy dziennie. Sam osobiście nie wyobrażam sobie początku dnia bez choćby kilku łyków espresso. Zawarte tak w kawie jaak i herbacie substancje pobudzające sprawiają, że mamy siłę do działania. Warto jednak zastanowić się jak nasze zwyczaje wpływają na środowisko. W tym kontekście warto zadać sobie pytanie, gdzie wyrzucać torebki po herbacie i jak pozbyć się kapsułek po kawie ekspresu. Można to uczynić w następujący sposób:

Gdzie wyrzucać torebki po herbacie, fusy i kapsułki z ekspresu ?

  • Fusy wyrzucać do BIO – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać fusy po kawie i herbacie warto zdać sobie sprawę, że tak kawa jak i herbata to produkty pochodzenia roślinnego. Nawet po zalaniu ich wrzątkiem nadają się one do przetworzenia na kompost i warto wzbogacić nimi odpady pochodzące z kuchni lub ogrodu. W ten sposób nie tylko nie będziemy powiększać strumienia odpadów zmieszanych, ale i przyczynimy się do powstania większej ilości naturalnego nawozu.
  • Torebki po herbacie wyrzucać do pojemników na śmieci zmieszane – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać torebki po herbacie, trzeba najpierw wiedzieć z czego zostały wykonane. Nie jest to wcale takie proste bo producenci wprost prześcigają się, aby za pomocą torebek wydobyć z herbaty jak najlepszy smak i aromat. Na rynku można zatem spotkać zwykłe torebki papierowe jak i te z tworzyw sztucznych. Niezależnie od rodzaju ich miejscem przeznaczenia jest kosz na odpady niesegregowane.
  • Kapsułki po kawie wyrzucać do pojemników na metale i tworzywa sztuczne – wiele osób jest w posiadaniu ekspresów na kapsułki. One również są dostępne w zależności od modelu jako małe plastikowe lub aluminiowe pudełeczka, w których znajduje się niewielka ilość kawy. Tak jeden jak i drugi rodzaj kapsułek podlega recyklingowi i można je umieszczać w pojemnikach na metale i tworzywa sztuczne. Czynność tą można przeprowadzić po wydobyciu z nich resztek kawy.

 

Gdzie wyrzucać torebki po herbacie ?
Gdzie wyrzucać torebki po herbacie ?

Zobacz także: