Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac tworzywa sztuczne 400x350 - Gdzie wyrzucać tworzywa sztuczne ?
2020-12-01 Łukasz Kamiński

Wiele osób zastanawia się gdzie wyrzucać tworzywa sztuczne. Nie ma w tym nic dziwnego skoro, większość przedmiotów codziennego użytku wykonana jest właśnie z tego surowca. Dylematy związane z tym gdzie umieszczać poszczególne rodzaje plastików znane są nie od dziś.

To właśnie z nich wynikają najczęstsze błędy w segregacji. A, że pomylić się nie jest trudno świadczą o tym różne dyskusje, które toczą ze sobą Internauci. W telegraficznym skrócie można rzec zatem, że tworzywa są tworzywom nie równe. Zawartość żółtych pojemników na odpady bywa zanieczyszczona takimi nieczystościami jak:

Gdzie wyrzucać tworzywa sztuczne ? Niektóre przykłady.

  • Tworzywa sztuczne z grupy „17” (kod odpadu: 17 02 03) – aby odpowiedzieć na pytania gdzie wyrzucać tworzywa sztuczne trzeba przyjrzeć się odpadom, które powstają podczas remontu. Siłą rzeczy bardzo wiele z nich wykonanych jest z plastiku, któremu jednak daleko jest do opakowaniowego. Takie śmieci jak listwy przypodłogowe, zużyte panele czy rurki z PCV nie mogą być gromadzone wespół z butelkami po wodzie mineralnej czy puszkami z aluminium. Najodpowiedniejszym miejscem dla nich będzie osobny kontener na nieczystości lub bezpośrednie dostarczenie ich do PSZOK.
  • Tworzywa motoryzacyjne z grupy „16” (kod odpadu: 16 01 19) – nasze samochody również posiadają wiele elementów, które są wykonane z tworzyw sztucznych. Elementy wyposażenia, zderzaki, pokrętła i dźwignie są zrobione z plastiku w celu poprawy naszego bezpieczeństwa i zminimalizowania kosztów. Nie odkryjemy Ameryki, jeśli powiemy, że tego typu przedmiotów również nie można wrzucać do przydomowych koszy na nieczystości. Ich zagospodarowaniem zajmują się stacje demontażu i podmioty, które się wyspecjalizowały w niniejszym temacie.
  • Styropian budowlany (kod odpadu: 17 06 04) – wrzucanie styropianu budowlanego do worków lub śmietników o żółtym ubarwieniu jest powszechnie w niemal całym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego skoro styropian dociepleniowy to również tworzywo sztuczne, tyle że o innych właściwościach od opakowaniowego. Podobnie jak w przypadku innych tworzyw budowlanych najlepszym miejscem jego zagospodarowania jest PSZOK lub zbiornik, który można wynająć od firmy komunalnej.

 

Gdzie wyrzucać tworzywa sztuczne ?
Gdzie wyrzucać tworzywa sztuczne ?

Zobacz również: wywóz gruzu Grudziądz

Zobacz także: