Wynajmij
ogrodzenie
online

Porady dotyczące efektywnego gospodarowania odpadami w biurze

Efektywne gospodarowanie odpadami
2023-06-15 Łukasz Kamiński

Porady dotyczące efektywnego gospodarowania odpadami w biurze

Wiele osób, które zajmują stanowiska administracyjne większość czasu spędza w biurze. To tam przez 8, a czasami i więcej godzin toczy się życie, którego nieodzowną częścią są odpady.

Niezależnie od tego gdzie pracujemy to prawie zawsze spożywamy tam posiłki, pijemy napoje a także generujemy śmieci higieniczne. Chcąc budować społeczeństwo recyklingu, warto zadbać o to, aby nieczystości były prawidłowo zagospodarowane nie tylko w naszych domach, ale także tam gdzie spełniamy się zawodowo. Aby tego dokonać należy wprowadzić pewne zasady i uczynić przestrzeń wokół nas przyjaźniejszą. Do dobrych praktyk w tym zakresie zaliczyć możemy:

Jak gospodarować odpadami w biurze?

  • Budowane dobrych nawyków – na przedsiębiorcach spoczywa obowiązek segregowania odpadów. Należy dołożyć wszelkich starań, aby nie był on fikcyjny i polegał jedynie na wyposażeniu danego przedsiębiorstwa w odpowiednie pojemniki. Dobrym sposobem na kreowanie dobrych nawyków jest przypominanie o tym jak segregować odpady. Można to robić np. poprzez kierowanie odpowiedniej korespondencji wewnętrznej do osób, które piastują stanowiska kierownicze. To właśnie na nich w dużej mierze spoczywać powinien obowiązek pilnowania efektywnego gospodarowania odpadami w biurze.
  • Akcje edukacyjne – współczesne plakaty promujące segregację odpadów bywają bardzo pomysłowe. W większości przypadków nie godzi to w ich estetykę i dlatego w punktach gromadzenia odpadów na terenie danego budynku dobrze jest przywiesić jakiś poster przypominający o tym jak ważne są aspekty ekologiczne w działalności naszego przedsiębiorstwa. W ten sposób nie tylko zadbamy o naszą planetę, ale także sprawimy że wywóz odpadów będzie tańszy. Frakcje zbierane selektywnie są w odbiorze nadal o wiele tańsze od śmieci zmieszanych.
  • Wyposażenie budynku we właściwe pojemniki wewnętrzne – chcąc efektywnie gospodarować odpadami w biurze trzeba zadbać o aspekt praktyczny. W sprzedaży istnieje wiele zestawów wewnętrznych do segregacji śmieci, które nie tylko ładnie wyglądają, ale i pozwalają w łatwy sposób wyrzucać nieczystości. W ten sposób łatwiej będzie nakłonić pracowników do tego, aby odpady trafiały tam gdzie powinny.

 

Efektywne gospodarowanie odpadami
Efektywne gospodarowanie odpadami

 

Zobacz także: