Wynajmij
ogrodzenie
online
Wynajem kontenerów na odpady ceramiczne i kamienne
2023-06-15 Łukasz Kamiński

Wynajem kontenerów na odpady ceramiczne i kamienne

Wynajem kontenerów na odpady ceramiczne i kamienne to niezbędną czynność na prawie każdym placu budowy. Wszędzie tam, gdzie powstaje gruz trzeba go w sensowny sposób zagospodarować i mogą posłużyć do tego różnego rodzaju zbiorniki.

Obowiązek selektywnej zbiórki gruzu wynika z faktu, że należy on do grupy odpadów budowlanych. Gruzu nie można zatem gromadzić w przypadkowych miejscach, ani wywozić wraz z odpadami komunalnymi.

Jeśli więc musimy się go pozbyć to najlepszym wyjściem będzie zamówienie fachowego serwisu, który dostarczy kontener. W naszym kraju dysponujemy dość bogatą ofertą firm komunalnych, które starają się zapewnić kontenery adekwatne do potrzeb zarówno osób prywatnych jak i przedsiębiorstw. Na rynku  dominują przede wszystkim:

Jakie kontenery na odpady ceramiczne i kamienne są najpopularniejsze?

  • Kontenery 0,5 M3wynajem kontenerów na odpady ceramiczne i kamienne może mieć miejsce w najmniejszych kontenerach, które mają pojemność 0,5 M3. Ich przestrzeń załadunkowa nie należy do największych i dlatego polecane są one szczególnie do niewielkich prac budowlanych takich jak np. remont łazienki lub kuchni. Alternatywa do kontenerów 0,5 M3 są tzw. big bagi czyli worki odbierane przez pojazdy wyposażone w HDS.
  • Kontenery 4,5 M3 – jeśli ktoś z nas ma większe potrzeby w zakresie wywozu gruzu to dobrą metodą jest wynajem kontenera 4,5 M3. Posiada on większe wymiary i można w nim składować do 4 ton gruzu. Kontenery na odpady ceramiczne i kamienne mają konstrukcję otwartą. Można więc do ich załadunku wykorzystać specjalny rękaw, która pozwala łatwiej wyrzucać gruz bez potrzeby przenoszenia go we wiadrach.
  • Kontenery 16 M3wywóz gruzu w kontenerach 16M3 to domena większych budów na których dokonuje się wielu prac, które sprzyjają powstawaniu odpadów o kodzie 17 01 01 i 17 01 07. Kontenery 16 M3 przewożone są przez tzw. „duże hakowce” czyli pojazdy wyposażone w specjalne urządzenie dźwigowe. Chcąc dokonać wynajmu kontenerów na odpady ceramiczne i kamienne o tak dużej powierzchni załadunkowej trzeba wziąć pod uwagę dostępne miejsce. Nie wszędzie będzie szansa, żeby z nich skorzystać, gdyż zajmują one sporą powierzchnię.

 

Wynajem kontenerów na odpady ceramiczne i kamienne
Wynajem kontenerów na odpady ceramiczne i kamienne

Zobacz także: