Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac kasety wideo 400x350 - Gdzie wyrzucać kasety wideo ?
2021-06-26 Łukasz Kamiński

Świetność kaset VHS minęła wiele lat temu. Oficjalną datą zakończenia produkcji tychże nośników był dzień 28 października 2008 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele tego typu przedmiotów zalega w naszych domach, piwnicach i na strychach.

Fakt faktem, że z kaset wideo korzystaliśmy dość często, mnożąc je w nieskończoność. Wesela, spotkania rodzinne i pierwsze komunie nie mogły obyć się bez mniej lub bardziej profesjonalnego filmowca. W chwili obecnej mało kto posiada swój własny odtwarzacz kaset, a wiele filmów zostało “pozgrywanych” na płyty CD lub DVD.  Tym samym pojawił się problem z tym, gdzie wyrzucać kasety wideo. W obecnych realiach odpadowych można z nimi postąpić następująco:

Gdzie wyrzucać kasety wideo ?

  • Wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane lub tworzywa sztuczne – szukając informacji na temat tego, gdzie wyrzucać kasety wideo natrafiliśmy na wiele źródeł, które mówią, że powinien to być kosz na odpady niesegregowane lub plastik. O to, który z nich wybrać najlepiej zapytać w swoim Urzędzie Gminy. Kasety wideo wymykają się bowiem z ogólnych zasad segregacji, gdyż są odpadem dość nietypowym. Z jednej strony są one wykonane z tworzywa sztucznego, ale nie za bardzo nadają się do ponownego przetworzenia. Wyrzucając kasety wideo do któregoś z wymienionych zbiorników, trzeba więc wziąć pod uwagę, co zrobi z nim później zakład zagospodarowania odpadów.
  • Oddać do PSZOK – kasety wideo można zawieźć do PSZOK, który zajmuje się przyjmowaniem śmieci problematycznych, z którymi nie za bardzo wiadomo co zrobić. Zawożenie śmieci do tego typu miejsca ma sens, gdyż istnieją większe szanse, że znajdzie się podmiot, który będzie zainteresowany ich profesjonalnym wykorzystaniem w różnego rodzaju procesach. Zależy to jednak w dużej mierze od Gminy i jej zaangażowania w kwestie odpadowe.
  • Wykorzystać do własnych celów – przeglądając Internet natrafiliśmy na wiele stron Internetowych, które podpowiadają, co można zrobić z kasetami wideo na własną rękę. Przy odrobinie zaangażowania mogą z nich powstać stoliki, krzesła, a nawet wieszaki czy półki. Warto poszukać odpowiednich inspiracji i w ten sposób, podtrzymać je dłużej przy życiu.

 

Gdzie wyrzucać kasety wideo ?
Gdzie wyrzucać kasety wideo ?

Zobacz także: