Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac nakretki od sloikow 400x350 - Gdzie wyrzucać nakrętki od słoików ?
2021-07-07 Łukasz Kamiński

Lato to czas, w którym część z nas przygotowuje się do zimy. Czas ten jest niezwykły pod wieloma względami. W miesiącach takich jak: czerwiec, lipiec i sierpień zbieramy owoce i warzywa, które później będziemy zaprawiać w słoiki.

Gdzie wyrzucać nakrętki od słoików ?

Przy okazji tej czynności pojawia się wątpliwość, gdzie wyrzucać nakrętki od słoików. Ich trwałość jest bowiem znacznie krótsza od samych pojemników na przetwory. Te ostatnie wymieniamy zazwyczaj jedynie wtedy, kiedy się stłuką.  Sądząc po zapytaniach, które kierowane są do wyszukiwarki Google temat ten nie jest wcale tak abstrakcyjny, jakby mogło się na pozór wydawać. Każdego miesiąca blisko 200 osób próbuje się dowiedzieć, co zrobić z nakrętkami, które nie nadają się do użycia. Nie ulega więc wątpliwości, że powinniśmy znać ścieżkę postępowania z pokrywkami, które straciły już swoje właściwości.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji tego typu przedmioty powinno się umieszczać w żółtych koszach na metale i tworzywa sztuczne. Jeśli więc przyjdzie Państwu zastąpić stare nakrętki ich zamiennikami to najlepiej będzie wykorzystać pojemniki do recyklingu. Daje to gwarancję, że będzie można je przerobić, ograniczając w ten sposób strumień odpadów zmieszanych.

Gdzie wyrzucać nakrętki od słoików ?
Gdzie wyrzucać nakrętki od słoików ?

Zobacz także: