Wynajmij
ogrodzenie
online
wymiary pojemnikow na odpady 400x350 - Wymiary pojemników na odpady
2019-11-03 Łukasz Kamiński

Wiele osób, które musi zaopatrzyć się w pojemniki na odpady dużą uwagę przywiązuje do kwestii ich późniejszego wykorzystania. Bo w końcu kosze na śmieci nie powinny jedynie estetycznie wyglądać, ale mieć również taką pojemność i rozmiar, aby w pełni zaspokoić Państwa potrzeby.

Za małe kubły nie pomieszczą wszystkie nieczystości, a zbyt duże będą niepotrzebnie zabierać przestrzeń. W tym artykule zestawimy najpopularniejsze wielkości śmietników z ich potencjalnym przeznaczeniem w odniesieniu do szerokości i długości poszczególnych boków.  Wymiary pojemników na odpady prezentują się następująco:

Wymiary pojemników na odpady – kosze 60,120, 240 i 1100 litrowe

  • Pojemnik 60 litrowy – najmniejsze wymiary pojemników na odpady rozpoczynają się od koszy o pojemności 60 litrów. Tego typu śmietniki są wykorzystywane przede wszystkim na szkło oraz nieczystości zmieszane. Najczęściej można je spotkać w kolorze czarnym oraz zielonym. Zdecydowanie odradzamy używanie „60” przy innych rodzajach odpadów. Zmieści się do nich niewiele tworzyw sztucznych czy papieru. Trzeba pamiętać, że zbiornik o tej kubaturze są „robione do połowy”. Oznacza to, że potencjalną przestrzeń ogranicza plastikowa półka. Ich wymiar katalogowy to: 93,5 cm (wysokość) x 44,6 cm (szerokość) x 56,6 cm (głębokość).
  • Pojemnik 120 litrowy – średnie wymiary pojemników na odpady są reprezentowane przez pojemniki 120 litrowe. Ich zastosowanie jest już szersze niż wcześniej wymienionych zbiorników. Można je używać praktycznie do wszystkiego, z tym wyjątkiem że na tworzywa sztuczne i makulaturę lepsze będą nieco większe kubły. Do roku 2013 pojemniki 120 litrów królowały na naszych posesjach. W zakresie odbioru śmieci zmieszanych pokrywały one tygodniowe potrzeby 4 osobowej rodziny. Ich wymiar katalogowy to: 93,5 cm (wysokość) x 48,0 cm (szrokość) x 56,0 cm (głębokość).
  • Pojemnik 240 litrowy – na chwilę obecną w przydomowych pergolach śmietnikowych najczęściej spotyka się „240”. Wykorzystujemy je do zbiórki wszystkich rodzajów śmieci. Popularność największych zbiorników na śmieci wynika przede wszystkim z obowiązujących przepisów. Firmy komunalne mają obowiązek zabrania wszystkich odpadów, które powstały na danej nieruchomości. Mało kto decyduje się więc na mniejsze kubły, gdyż i tak zapłaci Gminie taki sam rachunek. Ich wymiar katalogowy to: 106,5 cm (wysokość) x 58,00 cm (szerokość) x 73,7 cm (głębokość).
  • Pojemnik 1100 litrowykosze 1100 litrowe spędzają sen niejednemu zarządcy nieruchomości. Ich rozmiar jest szczególnie istotny w przypadku podjęcia decyzji o budowie wiaty śmietnikowej. W tym miejsce warto zwrócić uwagę na fakt, żeby była ona odpowiednio duża. Wykonanie pomieszczenia „na styk” sprawi, że ekipa wywozowa nie będzie mogła manewrować kubłami, a Państwo będziecie mieć ciągły nieporządek. Zalecamy, aby przestrzeń na pojemniki była o minimum 200 cm szersza od sumy łącznych szerokości. Ich wymiar katalogowy to: 135,4 cm (wysokość) x 137,3 cm (szrokość) x 107,3 cm (głębokość).
Wymiary pojemników na odpady
Wymiary pojemników na odpady

Zobacz także: