Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac szklo okienne 400x350 - Gdzie wyrzucać potłuczone szyby ?
2021-04-06 Łukasz Kamiński

Wiele osób nieraz zastanawiało się nad tym, gdzie wyrzucać szkło okienne. Odpad ten nie należy bowiem do najłatwiejszych w zagospodarowaniu. Z uwagi na właściwości fizykochemiczne szkła okiennego nie wolno gromadzić w przydomowych pojemnikach na odpady.

Tego rodzaju śmieci powinny być zutylizowane osobno, a jak to zrobić dowiecie się Państwo z niniejszego artykułu. Ze szkłem, o którym dziś mową mają jednak do czynienia nie tylko osoby, które wymieniają w swoim domu okna. Odpad ten powstaje również przy okazji rozbiórek szklarni oraz innych obiektów, które są przeszklone. Mogą to być np. drzwi lub witryny sklepowe. W chwili obecnej, aby poradzić się z tego typu nieczystościami powinniście Państwo:

Gdzie wyrzucać szkło okienne ?

  • Zamówić kontener na odpady – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać szkło okienne, warto zorientować się w ofercie lokalnych firm wywozowych. Nieraz bowiem oferują one usługi odpadów z grupy „17” do których się ono zalicza. Pewnym problemem przy zagospodarowaniu nieczystości szklanych bywają ramy. Bardzo często należy najpierw wytłuc szyby, a następnie zamówić wywóz pozostałości w odrębnym kontenerze. Zasady odbioru najlepiej omówić z wybranym Wykonawcą, gdyż każdy z nich może mieć inne zasady odbioru.
  • Zawieźć szkło do PSZOK – punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych bywają dobrym miejscem do pozbycia się szkła okiennego. I choć tego rodzaju śmieci nie należą do grupy „20” to nieraz PSZOK-i oferują możliwość pozbycia się ich zupełnie za darmo. Aby dowiedzieć się, czy takie możliwości zaoferowała Państwu Wasza Gmina, trzeba sprawdzić czy szkło okienne jest ujęte w wykazie przyjmowanych nieczystości. Można to zrobić dzwoniąc do Urzędu lub sprawdzając jego stronę WWW.
  • Wykorzystać pozostałe możliwości – w niektórych miejscach naszego kraju, szkło okienne może zasilić strumień odpadów zmieszanych, gdyż jest traktowane na również z np. naczyniami żaroodpornymi czy też lustrami. Często również niepotłuczone szyby okienne zbierane są wraz z ramiami podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Wszystkie z pozostałych możliwości można sprawdzić w swoim Urzędzie, który powinien posiadać pełne informacje na temat zagospodarowania śmieci.

 

Gdzie wyrzucać szkło okienne ?
Gdzie wyrzucać szkło okienne ?

Zobacz także: