Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac kocie odchody 400x350 - Gdzie wyrzucać kocie odchody ?
2021-06-24 Łukasz Kamiński

Na naszym blogu poruszaliśmy już temat psich odchodów i kwestii tego jak z nimi postępować. Nie chcemy jednak, aby właściciele kotów poczuli się pominięci i dlatego dziś zajmiemy się właśnie tymi drapieżnikami.

Koty od psów różnią się dość znacząco. Nie chodzi tu bynajmniej jedynie o kwestie związane z fizjologią, ale i zwyczajami oraz mową ciała. Potomkowie sawannowych lwów załatwiają się przeważnie w kuwetach. I choć wydawałoby się, że jest to dla nas wygodniejsze to wielokrotnie wielu z nas zastanawia się nad takimi kwestiami jak:

Gdzie wyrzucać kocie odchody i żwirek z kuwety ?

  • Gdzie wyrzucać kocie odchody ?

 „Kupki” zrobione przez naszego milusińskiego trafiają przeważnie do kuwety. I choć w sprzedaży można spotkać nawet i specjalne krążki, które mogą sprawić, że zwierzę będzie załatwiać w toalecie to jest to swojego rodzaju novum. Wśród właścicieli kotów dominują tradycjonaliści, którzy kupują różnego rodzaju żwirki. Fekalia, które się w nich zgromadzą należy wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Wyjątek stanowią kocie odchody zgromadzone w kuwecie, ze żwirkiem roślinnym, ale o tym przeczytacie Państwo poniżej.

  • Gdzie wyrzucać żwirek z kuwety ?

Kocie żwirki można podzielić na następujące rodzaje:

  1. bentonitowe
  2. drewniane
  3. silikonowe (silikatowe)
  4. z włókien roślinnych

Pierwsze 3 rodzaje po zużyciu należy umieszczać w koszu na śmieci niesegregowane. Wyściółka kuwety z włókien roślinnych jest natomiast najwygodniejsza w użyciu, gdyż można ją spłukiwać w toalecie. Dzięki powyższej właściwości, nie musimy pakować żwirku do osobnych worków na śmieci i wynosić go do pojemników. Żwirek roślinny jest droższy w zakupie od tradycyjnego, a niektóre z jego właściwości, sprawiają że i tak właściciele kotów sięgają po jego starsze odpowiedniki. Ciężar poszczególnych włókien sprawia, że kot przy zakopywaniu odchodów może je rozrzucić po całym mieszkaniu.

 

Gdzie wyrzucać kocie odchody ?
Gdzie wyrzucać kocie odchody ?

 

Jak widać właściciele tak kotów jak i psów, muszą wiedzieć jak w kontekście ekologii postępować z odchodami. Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu, nikt z Państwa nie wyrzuci już kocich nieczystości do pojemnika na bio, co jest jedną z częstszych nieprawidłowości.

Zobacz także: