Wynajmij
ogrodzenie
online

Jakie są rodzaje ogrodzeń tymczasowych i który wybrać?

Rodzaje ogrodzeń tymczasowych
2023-06-19 Łukasz Kamiński

Jakie są rodzaje ogrodzeń tymczasowych i który wybrać?

Prowadząc budowę, trzeba stosować się do zasad bezpieczeństwa. Należy pamiętać o zabezpieczeniu terenu i tutaj niezbędne jest stosowanie odpowiednich ogrodzeń.

Jednak budowa stałego ogrodzenia jest nieefektywna i nieopłacalna. Warto natomiast postawić na ogrodzenie tymczasowe. Dziś podpowiemy Wam jakie wybrać. Poznacie rodzaje takich ogrodzeń.

Rodzaje ogrodzeń tymczasowych

Ogrodzenie tymczasowe sprawdzi się na każdym terenie budowy, ale nie tylko. Wykorzystuje się je również do zabezpieczania imprez czy koncertów. Jednocześnie dzięki nim zapewnia się bezpieczeństwo, a także prywatność. Pamiętajcie, że nawet w przypadku długich prac budowlanych i naprawdę dużych inwestycji budowa stałego ogrodzenia jest nieopłacalna. Zdecydowanie lepiej postawić na wynajem. Do wyboru są ażurowe ogrodzenia budowlane, a także pełne ogrodzenia budowlane. Warto przyjrzeć się im dokładniej. Ażurowe ogrodzenia budowlane zbudowane są z ażurowych paneli. Są one lekkie. Dzięki temu ich montaż jest naprawdę szybki i prosty. Na uwagę zasługuje również fakt, że dzięki swojej budowie przepuszczają powietrze. Podczas ich składania nie trzeba montować żadnych podpór, co jeszcze bardziej przyspiesza pracę, a przy tym pozwala na pełną widoczność ogrodzonego terenu. Polecane są one w miejscach, gdzie należy zapewnić ochronę przed dostępem osób trzecich. Sprawdzą się więc na terenach budowy, ale też imprezach okolicznościowych czy firmowych. Alternatywą dla nich są ogrodzenia pełne. Zbudowane są ze stalowej ramy, która dodatkowo jest ocynkowana. Są odporne na korodowanie, a także uszkodzenia mechaniczne. Dla jeszcze większej trwałości producenci wypełniają je blachą trapezową. W ten sposób zyskuje się jeszcze większą trwałość, przy tym bezpieczeństwo. Grubość blachy oscyluje na poziomie od 0,5 do 0,6 mm. Zaletą tego ogrodzenia jest fakt, że jest niezwykle trwałe i solidne. Odstrasza też potencjalnych złodziei. Nie można nie wspomnieć, że zapewnia jeszcze większą prywatność. 

Montaż ogrodzenia tymczasowego – co trzeba wiedzieć?

Jest kilka rodzajów ogrodzeń tymczasowych. Każde z nich ma zalety. Np. ażurowe ogrodzenie jest lekkie i nie wymaga stosowania podpór, przez co montaż jest jeszcze szybszy. Pełne ogrodzenie budowlane prezentuje się solidniej i jest bardziej trwałe, a dzięki masywnej formie odstrasza potencjalnych złodziei czy osoby, które chcą wejść na teren danej budowy. Rzeczywiście stanowi jeszcze lepsze zabezpieczenie. Wymaga ono zastosowania dodatkowych podpór, dzięki temu jest jeszcze bardziej stabilne i odporne. Podpory chronią je też przed silnymi podmuchami wiatru. Zwróćcie uwagę na jeszcze jeden fakt, a mianowicie, że na ogrodzeniach tymczasowych można wieszać banery reklamowe, np. swojej firmy i w ten sposób zyskać skuteczną, a przy tym przyciągającą uwagę reklamę

Jak wybrać najlepsze ogrodzenie tymczasowe?

Wybierając ogrodzenie tymczasowe trzeba pamiętać, by dopasować je do charakteru budowy, ale też oczekiwań. Na dużych terenach budowy zdecydowanie lepiej sprawdzają się ogrodzenia pełne. Zwróćcie jeszcze uwagę na to, czy oferta, którą wybraliście obejmuje montaż oraz demontaż. Choć trzeba przyznać, że nie są to czynności trudne, ani czasochłonne. Oczywiście istotne znaczenie ma także usługa transportu. Warto np. zdecydować się na usługi firmy, która zaoferuje transport na budowę, gdyż w ten sposób zaoszczędzicie sporo czasu

 

Rodzaje ogrodzeń tymczasowych
Rodzaje ogrodzeń tymczasowych

              

Zobacz także: