Wynajmij
ogrodzenie
online
qr waste24 400x350 - Czy warto informatyzować wywóz odpadów ?
2021-09-07 Łukasz Kamiński

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto informatyzować wywóz odpadów. Sam proces odbierania śmieci nie należy przecież do zbyt skomplikowanych i może się pojawić pytanie o sens tego typu działań.

Powstałe dylematy mogą się rozbijać o środki finansowe potrzebne do wdrożenia innowacji, ale i dotykać tak czułych sfer jak racjonalność całego przedsięwzięcia.

W obliczu coraz to większej ilości odpadów, z którymi mamy do czynienia w firmach nie można jednak pozostawać biernym. Zmiany wymuszane są bowiem nie tylko przez sam strumień nieczystości, ale i ewoluujące prawodawstwo. Nowoczesny system do odbioru odpadów, taki jak Waste24.net pozwala na skuteczne pozbycie się wytwarzanych śmieci i automatyzację sfery administracyjnej. Produkt, który oferujemy posiada takie właściwości jak:

Czy warto informatyzować wywóz odpadów ?

  • Zgłaszanie odbiorów – duże firmy produkcyjne i rozproszone sieci handlowe, nie mają już od dawna wątpliwości związanych z tym, czy warto informatyzować wywóz odpadów. Z problemem śmieci stykają się one w toku swojej codziennej działalności, a problem przepełnionych pojemników jest ich „chlebem powszednim”. Z systemem takim jak Waste24.net można skrócić czas potrzebny na zgłoszenie odbioru, a w konsekwencji przyspieszyć przyjazd pojazdu komunalnego. Produkt, który oferujemy składa się z aplikacji Webowej oraz mobilnej. Wyposażeni w niego pracownicy będą zatem mogli zapanować nad „śmieciowym bałaganem” w miejscu jego powstania.
  • Wykorzystanie kodów QR – jedną z opcjonalności oprogramowania do wywozu odpadów jest zastosowanie kodów QR. Pozwalają one jeszcze szybciej przygotować treść zlecenia wywozowego i przekazać go do Państwa wykonawców. Pojemniki, kontenery lub kosze na śmieci mogą zatem zostać precyzyjnie zidentyfikowane, a następnie wywiezione w momencie, gdy brakuje w nich już przestrzeni. System pozwala także na precyzyjną ewidencję wywozów, która pozwala na przeprowadzanie analiz.
  • Planowanie odbiorów – jedną z niewątpliwych zalet Waste24.net jest planowanie wywozu śmieci. Tego typu zastosowanie daje sposobność do uniknięcia problemów w momencie absencji osoby odpowiedzialnej za jego przebieg lub w przypadku zintensyfikowania pracy zakładu. Odbiory odpadów można wpisać w tzw. „kalendarz”, który w ustalonym czasie powiadomi przewoźnika o konieczności przyjazdu pod wskazany adres.

 

Czy warto informatyzować wywóz odpadów ?
Czy warto informatyzować wywóz odpadów ?

Zobacz także: