2020-12-30
Wielu administratorów nieruchomości zastanawia się jakie pojemniki wstawić do zabudowy wielolokalowej. Nie ma w tym nic dziwnego skoro rosnące potrzeby mieszkańców, sprawiają że decyzja ta nie należy do najprostszych.
Zakup złych koszy do śmieci może sprawić, ze nieruchomość utonie w odpadach i zewsząd będzie słychać głosy niezadowolenia. Tymczasem istnieją narzędzia, które mogą ułatwić właściwy wybór. Do najlepszych z nich zaliczyć możemy przede wszystkim:
Jakie pojemniki wstawić do zabudowy wielolokalowej ?
- Własną obserwację – odpowiedź na pytanie jakie pojemniki wstawić do zabudowy wielolokalowej jest o tyle prostsza, o ile mamy czas na obserwację. Jeśli więc zarządzacie Państwo już danym budynkiem to siła rzeczy wiecie jakich odpadów powstaje najwięcej. Nie wszystko jest jednak takie proste jakby się mogło wydawać. Kwestię doboru właściwych koszy na śmieci determinuje również posiadane miejsce czy też wielkość wiaty śmietnikowej. Aby dokonać właściwego wybory trzeba więc wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiary pojemników na śmieci oraz częstotliwość wywozu.
- Kalkulator pojemników na śmieci – jakiś czas temu nasza firma stworzyła narzędzie, które umożliwia dobór pojemników na odpady. Skrypt pozwala na określenie średniej wagi 1 M3 odpadów, liczby osób na danej nieruchomości oraz ilości wywozów . Czysto teoretycznie wystarczy on więc do określenia tego jakie pojemniki wstawić do zabudowy wielolokalowej. Teoria jest jednak tylko teorią, a osoba odpowiedzialna za nabycie kubłów do nieczystości powinna także wziąć pod uwagę rodzaj ogrzewania i powierzchnie terenów zielonych.
- Statystykę – dane zbierane przez GUS i instytucje środowiskowe mogą być przydatne do tego, aby dowiedzieć się ile śmieci generuje przeciętny mieszkaniec naszego kraju. Liczby te z roku na rok stają się coraz większe, powoli zbliżając się do wolumenu odpadów generowanych przez osoby z krajów dawnej Unii Europejskiej. Przeciętny Polak wytwarza 300 kg odpadów rocznie, co daje nam blisko 25 kilogramów miesięcznie. Na ilość tą składa się wszystkie 5 frakcji nieczystości. W przypadku nieczystości opakowaniowych należy jednak wziąć pod uwagę nie tylko ich wagę, ale także objętość.
Zobacz także: