Wynajmij
ogrodzenie
online
aplikacja do oceny jakosci segregacji 400x350 - Aplikacja do oceny jakości segregacji odpadów
2021-03-16 Łukasz Kamiński

W ostatnim czasie niezwykle dużo mówi się na temat segregacji odpadów. Nie ma w tym nic dziwnego skoro od jej poziomu zależy koszt wywozu śmieci. Stale rosnące opłaty nie napawają optymizmem Samorządów, a dla Wykonawców wcale nie oznaczają one wyższych zysków.

Trzeba więc znaleźć “złoty środek”, tak aby jedni jak i drudzy byli zadowoleni. I choć nie jest to proste, pomóc w tym mogą nowoczesne technologie. Apka do oceny jakości segregacji pozwala na stwierdzenie w jaki sposób odbywa się ona w danym gospodarstwie domowym. Do jej głównych możliwości zaliczyć możemy:

Aplikacja do oceny jakości segregacji odpadów

  • Wczytywanie listy obsługiwanych nieruchomości lub bazowanie na geokodowaniuapka do oceny jakości segregacji stanowi rozszerzenie możliwości Inwentaryzatora. Można jej używać w dwójnasób. Pracownik, którego wyposażymy w opisywane przez nas narzędzie może posiadać zaczytaną wcześniej listę nieruchomości lub tworzyć ją od nowa na podstawie współrzędnych geograficznych. Ostatnia z metod pozwala na zweryfikowanie kto korzysta z systemu gminnego odbioru odpadów, a nie złożył stosownej deklaracji.
  • Nanoszenie punktów odbioru na mapy Google – o punktach odbioru odpadów warto wiedzieć jak najwięcej. Pomaga to nie tylko lepiej zaplanować pracę brygad wywozowych, ale i uzyskać informację, gdzie nie zabrano nieczystości. Aplikacja do oceny jakości segregacji łączy te dwa elementy i daje sposobność do uzyskania wiedzy na temat tego kto nie udostępnił pojemników czy worków do selekcji i jak czy dana frakcja śmieci jest dobrze posortowana.
  • Tworzenie raportówapka do oceny jakości segregacji pozwala na pełne raportowanie zdarzeń, które miały miejsce w terenie. Dokument zawierający dane na temat odbiorów można w dowolny sposób modyfikować, wyciągając na jego podstawie potrzebne wnioski. Format wyjściowy pliku jest w pełni konfigurowalny i przyjmuje postać PDF lub programu Ms Excel. Osoba obsługująca program ma sposobność na pobranie danych za dowolny czasookres.
  • Bieżące śledzenie prac wywozowych – software, który przygotowaliśmy pozwala także na bieżąco śledzić postępy prowadzonych prac, a w razie potrzeby pomoże zareagować na nieprawidłowości. Jeśli więc dany pojazd miał awarię lub został wycofany z trasy to dzięki aplikacji od razu wiadomo, gdzie skierować zastępstwo.
  • Integracja z kodami QRaplikacja do oceny jakości segregacji, która jest przeznaczona na urządzenia z systemem Android pozwala na sczytywanie kodów kreskowych z worków lub pojemników na śmieci. Dzięki powyższemu śmieci wygenerowane przez mieszkańców przestają być anonimowe i od razu wiadomo, kto nie przestrzega właściwego zapełnienia worków lub pojemników na nieczystości.

 

Aplikacja do oceny jakości segregacji - moduł Waste24
Aplikacja do oceny jakości segregacji – moduł Waste24

 

Aplikacja do oceny jakości śmieci wygenerowanych przez mieszkańców to nowa funkcjonalność Inwentaryzatora modułu Waste24. Przyda się ona nie tylko Gminom, ale i firmom wywozowym. W przypadku chęci uzyskania dostępu do wersji demo, zapraszamy do kontaktu.

Zobacz także: