Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac ubrania 400x350 - Gdzie wyrzucać ubrania ?
2019-08-13 Łukasz Kamiński

Każdy z nas chcąc nie chcąc podąża w jakiś sposób za modą. Taki stan rzeczy nie jest niczym wstydliwym. Fakt, że chcemy być trendy, sprawia, że możemy czuć się częścią społeczeństwa w sposób pełniejszy. I choć „nie szata zdobi człowieka” to w pewnym sensie kwestie stylu są nie do przecenienia.

Mało kto z nas założy bowiem białe skarpetki i sandały, a jeszcze mnie osób zdecyduje się paradować w ubraniach, które były modne kilkanaście lat temu. W ślad za trendami oraz naturalnym zużyciem odzieży, którą nosimy pojawia się potrzeba jej utylizacji. Z uwagi na stan środowiska warto się jej przyjrzeć jeszcze dokładniej. Na pytanie, gdzie wyrzucać ubrania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Postaramy się jednak udzielić pewnych wskazówek, które sprawią, że nasza troską o stan planety, zostanie we jakiś sposób zaspokojona. Na chwilę obecną poszczególne elementy garderoby powinno się gromadzić w:

Podpowiadamy, gdzie wyrzucać ubrania

  • Pojemnikach na odpady zmieszaneczarny pojemnik na odpady zmieszane będzie najlepszym wyborem, jeśli nie jesteśmy pewni, gdzie wyrzucać ubrania. I choć zabrzmi to dla niektórych jak bluźnierstwo to często jest to najwłaściwsze miejsce jego przeznaczenia. Jeśli dana rzecz nie jest ewidentnie wykonane z surowców przeznaczonych do recyklingu nie można z nią postąpić inaczej.
  • Pojemnikach na tworzywo sztuczne – moda plażowa to temat, który jest nadzwyczaj aktualny. W końcu mamy przecież lato, a w ślad za nim mnóstwo osób, które chcą czuć się piękni oraz przyciągać płeć przeciwną. Czasami mogą w tym pomóc klapki z tworzywa sztucznego. Końcowym etapem ich żywota może być pojemnik koloru żółtego, ale tylko wtedy gdy będziemy mieć pewność, że można je przetworzyć ponownie.
  • Pojemnikach na odzież – bardzo często na terenach wielu miast oraz wsi można spotkać pojemniki na odzież. Są one niezwykle przydatne, gdyż pozwalają od czasu do czasu zrobić „przewiew” w posiadanej garderobie. Niestety czasami nie są one wcale opróżniane lub ich zawartość ląduję w przydrożnych rowach. Wszystko bowiem zależy od tego, kto je obsługuje. Fakt nienależytego wywiązywania się z zadań realizowanych przez dany podmiot warto zgłaszać do organu nadzorującego jego pracę czyli np. Urzędu Gminy.
  • PSZOK – punkt selektywnej zbiórki odpadów to miejsce w pewnym sensie epickie w dzisiejszym świecie gospodarowania odpadami. Można tam zawieźć niemal wszystko. Ubrania nie wyłączają się z tego kanonu. W wielu PSZOK na terenie całego kraju można znaleźć kontenery na tekstylia, obuwie, a także ręczniki i starą pościel.
Gdzie wyrzucać ubrania ?
Gdzie wyrzucać ubrania ?

Zobacz także: