Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac puszki 400x350 - Gdzie wyrzucić puszki ?
2021-03-01 Łukasz Kamiński

Wiosna to dobry czas, by zastanowić się nad tym, gdzie wyrzucać puszki. I choć wydawałoby się, że sprawa jest oczywista to jednak ogrom opakowań z metalu wcale nie ułatwia segregacji. W puszkach przechowywanych jest bardzo wiele substancji.

Korzystają z nich producenci żywności, chemii gospodarczej, a nawet środków ochrony roślin. Dobrze jest więc wiedzieć jak z nimi postępować, aby uchronić  środowisko przed zatruciem. Najlepiej zrobić to na konkretnych przykładach.  Do najczęściej występujących puszek zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać puszki po żywności, farbach i dezodorantach ?

  • Opakowania po żywności i napojach – puszki po konserwie, ulubionym napoju czy karmie dla zwierząt to najbardziej powszechni przedstawiciele tej grupy. Aby dowiedzieć się, gdzie je wyrzucać, wystarczy spojrzeć na ogólnie dostępne zasady segregacji. Można je znaleźć w Internecie lub na naklejkach opisujących żółte pojemniki do metalu i tworzyw sztucznych. To właśnie one są finalnym przeznaczeniem puszek z aluminium oraz żelaza. Jeśli brakuje Państwu tego rodzaju śmietnika to zapraszamy na zakupy do naszego sklepu z koszami na śmieci.
  • Opakowania po farbach oraz klejach – aby odpowiedzieć na pytanie gdzie wyrzucać puszki, trzeba na ich tematykę spojrzeć nieco szerzej. Z tego typu opakowań korzystają bowiem również producenci różnego rodzaju farb, żywic, a także klejów. Z pustymi puszkami po remoncie miał do czynienia każdy z nas. Jeśli chcemy się ich pozbyć to najlepiej zrobić to podczas wizyty w PSZOK. Innym rozwiązaniem jest zapytanie rodziny oraz znajomych, czy nie potrzebują nieco pozostałości po prowadzonych przez nas pracach. Wyjątkiem od reguły są tutaj puste opakowania po farbach lateksowych. Są one raczej mało szkodliwe dla środowiska i można je wyrzucić do śmietników na nieczystości zmieszane.
  • Opakowania po aerozolach – duża część z nas używa dezodorantów w sprayu. Ten rodzaj kosmetyków jest przechowywany w puszkach do których ciecz wprowadzana pod ciśnieniem. Puste opakowania po ulubionym przez nas zapachu powinno się wyrzucać do czarnych zbiorników na śmieci. Trzeba przy tym pamiętać, aby ich nie dziurawić i nie podgrzewać. Szerzej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

 

Gdzie wyrzucać puszki ?
Gdzie wyrzucać puszki po żywności, chemii i kosmetykach ?

Zobacz także: