Wynajmij
ogrodzenie
online
jakich odpadow jest najwiecej 400x350 - Jakich odpadów jest najwięcej ?
2020-12-07 Łukasz Kamiński

Każdy z nas przynajmniej raz zastanawiał się nad tym jakich odpadów jest najwięcej. Nie ma w tym nic dziwnego skoro tematy związane z ekologia przewijają się nie tylko w mediach, ale i codziennych dyskusjach. Statystyczny Polak produkuje od 315 do nawet 400 kilogramów odpadów rocznie.

Łączna masa odpadów wyprodukowanych przez nasze społeczeństwo to 12 000 000 ton. Powyższe dane plasują nas na 14 miejscu w Europie. Istotną kwestią jest zatem jak poprawić ten wynik i co zrobić, aby śmieci było mniej. Poza ograniczeniem konsumpcji i bardziej przemyślanymi zakupami ważna jest także odpowiednia segregacja. Ta zaś wiąże się w wyposażeniem nieruchomości we właściwe pojemniki i nakierowaniem większej uwagi na poprawę jej jakości. Większość gospodarstw domowych miewa największy problem z takim odpadami jak:

Podpowiadamy jakich odpadów jest najwięcej

  • Odpady opakowanie – aby odpowiedzieć na pytanie jakich odpadów jest najwięcej warto przypomnieć sobie widok półek sklepowych, które jest nam znany z codziennych zakupów. Żyjemy w czasach, których widomym jest znakiem jest przetworzona żywność. Abstrahując od jej jakości i wpływu na nasze zdrowie to większość tzw. półproduktów znajduje się w opakowaniach. Statystyczny konsument musi więc zagospodarować plastik, szkło, papier oraz metale, których łączna masa wynosi około 160 kg rocznie.
  • Przeterminowana żywność – jak podaje Forbes w jednym ze swoich artykułów 42 % Polaków przyznaje, że zdarza się im wyrzucać żywność. Wędliny, pieczywo, owoce i warzywa to najczęstsi przedstawiciele nieczystości wyrzucanych do koszy na zmieszane oraz bio. Masa wyrzucanego jedzenia jest ilościowo zbliżona do wolumenu śmieci opakowaniowych. Chcąc się przekonać o tym jakich odpadów jest najwięcej wystarczy zatem sprawdzić jak wygląda zawartość śmietników w zabudowie wielolokalowej.
  • Frakcja mineralna – duży wpływ na masę odpadów ma także tzw. „frakcja mineralna”. Składają się na nią popioły, gruz czy też stłuczka szklana. Wydzielenie tego rodzaju śmieci odbywa się w zakładach gospodarowania odpadami, a jednym ze źródeł ich pochodzenia są choćby piece opalane węglem lub miałem. Duży wpływ na zmniejszenie ciężary śmieci mineralnych ma więc zapewne poszukiwanie alternatywnych źródeł energii, które mogą zastąpić konwencjonalne.

 

Przedstawiamy jakich odpadów jest najwięcej
Przedstawiamy jakich odpadów jest najwięcej

Zobacz również: wywóz gruzu Grudziądz

Zobacz także: