Wynajmij
ogrodzenie
online
odpady w swieta 400x350 - Jak radzić sobie z nadmiarem śmieci ?
2020-12-04 Łukasz Kamiński

Wiele osób zastanawia się jak radzić sobie z nadmiarem śmieci. W okresie świąt temat ten jest szczególnie na czasie, skoro mierzyć się z nim będzie musiał niemal każdy z nas. Góry piętrzących się odpadów nie są rzadkim widokiem zwłaszcza dla mieszkańców zabudowy wielorodzinnej.

Zdarza się jednak, że i posesje jednorodzinne nie są w stanie w odpowiedni sposób pomieścić wszystkiego, co wyprodukują ich domownicy. Z racji tego, że do pojawienia się pierwszej gwiazdki pozostało jeszcze trochę każdy ma równe szanse, aby zapanować nad strumieniem świątecznych nieczystości. Można to zrobić w następujący sposób:

Jak radzić sobie z nadmiarem śmieci ?

  • Uwzględnić przesunięcia wywozu – w okresie świąt firmy komunalne pracują nieco inaczej niż w pozostałych okresach roku. Odbiory poszczególnych frakcji są poprzesuwane i może się zdarzyć, że któryś z nich wypadnie z normalnego kalendarza. Jeśli więc Państwa ekipa wywozowa pojawia się co poniedziałek to pod koniec grudnia, może przyjechać kiedy indziej. Znajomość terminarza jest więc podstawą do tego, aby odpowiedzieć na pytanie jak radzić sobie z nadmiarem śmieci. Odpowiednie przygotowanie się do zbiórki sprawi, że odpady nie będą zalegać wokół posesji.
  • Poprawić segregację odpadówzestaw pojemników do segregacji obejmuje 5 koszy w różnych kolorach. Bywa, że część z nich jest pusta, a w innych nie domykają się klapy. Powodem takiego stanu rzeczy może być niewłaściwa segregacja. Przed świętami czas zazwyczaj przyspiesza i na wszystko go niestety nie wystarcza. Tymczasem selektywna zbiórka śmieci może być panaceum na bolączki związane z tym jak radzić sobie z nadmiarem śmieci. Radzimy, aby dopilnować podziału nieczystości na poszczególne frakcji lub w ramach edukacji powierzyć go najmłodszym.
  • Dokupić pojemnik lub worki do śmieci – nabycie kosza do śmieci lub nieco grubszych i większych worków to także jedna z metod na to jak radzić sobie z nadmiarem śmieci. Każdą transakcję warto jednak przemyśleć, aby śmietnik przydał się także po świętach. Do aspektów na które należy zwrócić zaliczyć możemy jego litraż oraz kolorystykę. Duży wybór pojemników można znaleźć w naszym sklepie online.

 

Podczas świąt powstaje bardzo dużo odpadów
Podczas świąt powstaje bardzo dużo odpadów

Zobacz także: