Wynajmij
ogrodzenie
online
usprawnic zbiorke odpadow 400x350 - Jak usprawnić zbiórkę odpadów ?
2019-07-03 Łukasz Kamiński

Czerwiec 2019 roku był rekordowy pod względem temperatury. Wiele rekordów ciepła zostało obitych na tyle znacząco, że na pewno zapiszą się w annałach. Świat, który znamy zmienia swoje oblicze diametralnie szybko. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim zmieniający się klimat.

Z każdym rokiem jesteśmy na niego coraz bardziej narażeni. Zmiany w pogodzie dostrzega już prawie 90 % rodaków. Oczywistym wydaje się więc podjęcie odpowiednich  kroków w celu eliminacji niepokojących zjawisk. Na te ostatnie wpływ ma każdy z nas. Jednym ze sposobów na zatrzymanie postępującej degradacji środowiska jest segregacja odpadów. W niniejszym artykule postaramy się pomóc Państwu ją usprawnić. Podział strumienia nieczystości na  5 frakcji jest możliwy do osiągnięcia przez każdego z nas. Wystarczy odrobina dobrych chęci. Do najlepszych radzenia sobie z wymogami współczesnych czasów zaliczyć możemy:

Jak usprawnić zbiórkę odpadów ?

  • Odpowiednie rozlokowanie pojemników – problemy z sortowaniem śmieci widać szczególnie na przykładzie zabudowy wielolokalowej. Wpływ na taki stan rzeczy ma bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest wielkość pomieszczeń przeznaczonych na kosze do nieczystości. W wielu przypadkach jest ona zbyt mała. Pojemniki nachodzą jeden na drugi co zniechęca mieszkańców do postaw proekologicznych. Osoba, która musi wyrzucić śmieci chce bowiem jak najszybciej opuścić miejsce, które rodzi jej dyskomfort. Warto zatem aby zarządcy nieruchomości przebudowali istniejące pergole lub wyprowadzili część koszy na zewnątrz.
  • Trochę sprytu przy podziale nieczystości – mało kto nie narzeka na powierzchnię swojej kuchni. We współczesnych domach jest ona mocno nadwyrężona. Mały metraż musi pomieścić lodówkę, kuchenkę i coraz częściej zmywarki. W takiej sytuacji brakuje oczywiście przestrzeni na 5 pojemników do odpadów. Można jednak z tego wybrnąć. Wystarczy odpady z grupy „suchej” (szkło papier i plastik) odseparować od bio i zmieszanych. Podchodząc z workiem do wybranego punktu gromadzenia nieczystości bez trudu umieścimy je w odpowiednich zbiornikach.
  • Odległość między koszami do śmieci – wiele osób które lubią gry komputerowe zna określenie fog of war. Stosuje się je w odniesieniu do fragmentów mapy, które są przykryte w celu urozmaicenia rozgrywki w tzw. „strategiach”. Niekiedy jednak odnosi się ono także do pojemników na odpady. Jeśli występują one w odległości większej niż 3 metry od siebie to mogą pozostać niezauważone przez użytkowników. Śmietniki powinny więc być ustawione w jednym skupisku i hierarchii kolorystycznej.

Radzimy jak usprawnić zbiórkę odpadów
Radzimy jak usprawnić zbiórkę odpadów

Zobacz także: