Wynajmij
ogrodzenie
online
walka ze smrodem 400x350 - Smród - jak sobie z nim poradzić ?
2019-06-17 Łukasz Kamiński

Lato to bardzo specyficzny okres, który rządzi się swoimi sprawami. Miesiące takie jak czerwiec, lipiec i sierpień to dla wielu z nas czas laby, a dla naszych najmłodszych wakacji. Słońce za oknem i wzmożona produkcja witaminy D ewidentnie poprawiają nasz nastrój.

Niestety nie wszystko w tym okresie jest aż tak kolorowe. Wysokie temperatury i śmieci, z którymi mamy wówczas do czynienia powodują wydzielanie się znacznych dawek nieprzyjemnego zapachu. I choć nie da się go całkowicie wyeliminować to można nieco ograniczyć powstające uciążliwości. Do sprawdzonych sposobów walki ze smrodem zaliczyć możemy:

Smród od odpadów i jak sobie z nim poradzić

  • Pakowanie odpadów w workiworki na śmieci to w zasadzie standard z którego korzysta każdy nas. Latem trzeba jednak poświęcić im nieco więcej uwagi. Najtańsze z nich z pewnością nie zdadzą swojego egzaminu. Bardzo często bywa bowiem, że ulegają one niekontrolowanemu rozerwaniu i wysypaniu się zawartości, które brudzi pojemnik. Stąd niestety tylko krok do powstania uciążliwych odorów. Dobrą praktyką jest zatem kupowanie nieco grubszych toreb wyposażonych w tasiemkę lub w tzw. „uszy” umożliwiające ich szczelne zawiązanie.
  • Mycie pojemników – najlepszym sposobem do zachowania odpowiedniego stanu pojemników na śmieci jest ich okresowe mycie. Nie powinno się ono jednak ograniczać jedynie do płukania ich czystą wodą. Użycie odtłuszczacza lub specjalistycznej chemii z pewnością poprawi aurę panującą wokół przydomowego punkty gromadzenia odpadów. Takie firmy jak nasza posiadają w ciągłej sprzedaży płyny, które pozwolą Państwu zachować higieniczną czystość zbiorników na nieczystości.
  • Wymiana pojemników na sprawne technicznie – nie jest naszą intencją aby niniejszy podpunkt pojawił się w tym artykule jedynie w celach reklamowych. Fakt faktem że jest on jednak istotny. Przykrych zapachów nie da się wyeliminować bez odpowiednich koszy na śmieci. Stare i zużyte zbiorniki są zazwyczaj nieszczelne i cokolwiek byśmy nie zrobili to i tak ich zawartość będzie sporą niedogodnością. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na nowe śmietniki to warto pomyśleć o zakupie używanych.

Smród - jak sobie z nim poradzić ?
Smród – jak sobie z nim poradzić ?

Zobacz także: