Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac zabawki 400x350 - Gdzie wyrzucać zabawki ?
2020-04-09 Łukasz Kamiński

Przed nami kolejne święta Wielkanocne. I choć żyjemy w czasach zarazy to nadal budzą one u nas sporo pozytywnej energii. Za kilka dni zasiądziemy do stołu z najbliższymi nam osobami i podzielimy się świątecznym jajem. Jak nakazuje tradycja wczesnym rankiem do naszych najbliższych zawita także Zajączek.

Przyniesie on oprócz słodyczy także wiele innych przedmiotów. Siłą rzeczy wyprą one swoich poprzedników, a wielu z nas stanie przed dylematem gdzie wyrzucać zabawki. Odpowiedź na to pytanie jest jak zwykle złożona. Wszystko zależy bowiem od tego z czego są one wykonane. Nasi milusińscy bawią się bardzo wieloma rzeczami. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy:

Dociekamy, gdzie wyrzucać zabawki

  • Elektronikę – na wątpliwości związane z tym gdzie wyrzucać zabawki trzeba spojrzeć nieco szerzej. Głównym wyznacznikiem jest tutaj ich rodzaj. To czego używają nasze dzieci w swoich aktywnościach może być zbudowane podobnie do innych przedmiotów codziennego użytku. W dobie wszechobecnej elektroniki jednym z popularniejszych prezentów są: konsole do gier, smartfony oraz przenośne odtwarzacze muzyki. Zgodnie z Ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym ich odpady muszą trafić do wyspecjalizowanych recyklerów. Z naszej perspektywy oznacza to konieczność pozostawienia tych rzeczy w sklepie z elektroniką lub tzw. PSZOK.
  • Zabawki z tworzyw sztucznych – plastik to najpopularniejszy materiał w naszym otoczeniu. Z tego właśnie względu występuje on w bardzo wielu konfiguracjach. Takie tworzywa jak HDPE lub LDPE służą do produkcji zabawek, a ich odpady często nadają się do recyklingu. Najprostszym sposobem aby się o tym przekonać jest przeczytanie oznaczeń, które bardzo często znajdują się w najmniej widocznych miejscach. Jeśli okaże się że dany przedmiot nadaje się do odzysku to można go zagospodarować w żółtym pojemniku do metali i tworzyw  Warto pamiętać o tym, aby wcześniej usunąć z niego baterie, które trzeba wyrzucić do dedykowanych ku temu zbiorników (można je znaleźć np. w szkołach, marketach lub w PSZOK).
  • Zabawki z papieru – przy pytanie w temacie gdzie wyrzucać zabawki trzeba pamiętać o papierze. To właśnie z niego wykonanych jest wiele zestawów kreatywnych, które służą do prac plastycznych i modelarskich. O ile papier nie jest lakierowany i stanowi tzw. tekturę to jego odpad może trafić do niebieskich pojemników na śmieci. W przeciwnym wypadku pozostaje nam go zagospodarować w śmietniku do zmieszanych.

 

Gdzie wyrzucać zabawki ?
Gdzie wyrzucać zabawki ?

Zobacz także: