Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac odpady budowlane 400x350 - Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?
2021-05-04 Łukasz Kamiński

Każdy z nas chociaż raz w życiu stanął przed dylematem, gdzie wyrzucać odpady budowlane. Nie ma się co dziwić, skoro powstają one przy każdym remoncie. Takie śmieci jak gruz (kod odpadu: 17 01 01), czy tzw. frakcja lekka (kod odpadu: 17 09 04) stanowią nieraz prawdziwe wyzwanie.

Śmieci z budowy mogą bowiem skutecznie opóźnić postęp prac, narażając tym samym Państwa na nie lada frustrację. Przyczyną tej ostatniej mogą być zarówno straty finansowe jak i niemożność skorzystania z wyremontowanego lokalu. Ostatnia z tych kwestii jest szczególnie drażliwa, jeśli właśnie kupiliście Państwo dom lub mieszkanie. Istnieją jednak sposoby, które pomogą rozwiązać odpadowy Armagedon. Do najskuteczniejszych zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?

  • Transport odpadów do PSZOK – jeśli nie do końca wiadomo, gdzie wyrzucać odpady budowlane to z pomocą może przyjść Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Uprawnieni do skorzystania z niego są Ci z Państwa, którzy mają złożoną deklarację odpadową. Jeśli więc macie to już Państwo za sobą to możecie zawieźć do PSZOK takie śmieci jak np. gruz, panele podłogowe, pozdzierane tapety i inne elementy wyposażenia. Trzeba przy tym pamiętać, aby śmieci były odpowiednio posegregowane. Z praktycznego punktu widzenia lepiej jest to zrobić przed przyjazdem do miejsca zrzutu odpadów. Unikniecie Państwo wtedy niepotrzebnych nerwów.
  • Zamówienie kontenera na nieczystości – każdy kto nie wie, gdzie wyrzucać odpady budowlane powinien rozejrzeć się w ofercie lokalnych firm wywozowych. W zdecydowanej większości przypadków prowadzą one wynajem kontenerów na gruz i śmieci budowlane. Taki sposób na pozbycie się śmieci z terenu inwestycyjnego jest najdroższy, ale i najwygodniejszy. Nie dość, że nieczystości od razu opuszczają Państwa budowę to jeszcze znika problem ich składowania. Odpady ładowane bezpośrednio do kontenerów pozwalają na zaoszczędzenie miejsca i zachowanie porządku na budowie. Z niniejszej metody powinny korzystać przedsiębiorstwa budowlane na których spoczywa obowiązek wywozu śmieci. Nie są one uprawnione do skorzystania z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów, który z założenia powstały dla osób prywatnych.

 

Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?
Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?


Zamów kontener na odpady budowlane

Zobacz także: