Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac panele podlogowe 400x350 - Gdzie wyrzucać panele podłogowe ?
2021-06-21 Łukasz Kamiński

Podczas remontu rodzi się wiele pytań na temat pozbycia się odpadów. Nie ma w tym nic dziwnego skoro śmieci potrafią skutecznie zakłócić wszelkie prace budowlane. Jednym z częstszych pytań, które pojawiają się przy okazji remontu jest to, gdzie wyrzucać panele podłogowe.

Produkowane są one z płyt HDF z bardzo cienką i twardą warstwą okleiny. Panele są one jednym z popularniejszych materiałów dekoracyjnych i bardzo często wypierają z użycia płytki ceramiczne. Temat ich utylizacji jest wart uwagi, o czym świadczą zapytania kierowane do wyszukiwarki Google. „Miesiąc w miesiąc” ponad 200 osób próbuje dowiedzieć się, co zrobić z tego typu nieczystościami. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby postępowania z panelami podłogowymi. Należą do nich przede wszystkim:

Gdzie wyrzucać panele podłogowe ?

  • Zawiezienie paneli do PSZOK – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać panele warto wziąć pod uwagę PSZOK. Tego typu miejsce znajduje się na terenie niemal każdej Gminy i można do niego zawieźć wiele odpadów, które sprawiają nam kłopot. Warunkiem skorzystania z PSZOK jest posiadanie aktywnej deklaracji odpadowej. Oznacza to, że mieszkańcy, którzy mają ją złożoną mogą bez przeszkód wyrzucić panele podłogowe do wskazanego przez obsługę kontenera.
  • Wynajęcie kontenera na odpady – jednym ze sprawdzonych sposobów na pozbycie się paneli podłogowych jest zamówienie odpowiedniego kontenera lub worka typu big bag. Usługę wywozu odpadów poremontowych można zamówić u lokalnego dostawcy, znajdując na niego namiary w Internecie. Jeśli więc, nie wiadomo gdzie wyrzucać panele podłogowe lub jest ich bardzo dużo to warto skorzystać z rozwiązań, które są dostępne na rynku komercyjnym.

A co, jeśli nie zużyliśmy wszystkich paneli podłogowych ?

W przypadku, gdy po remoncie zostały nam niezużyte panele podłogowe warto pomyśleć o ich odsprzedaży. W momencie gdy paczki z panelami są porozrywane i nie można ich zwrócić do sklepu, dobrym pomysłem wydaje się ich zbycie na wtórnym rynku. Wiele osób poszukuje bowiem okazji cenowych i może się okazać, że ilość, którą Państwo oferujecie będzie dla nich wystarczająca. Tego typu postawa pozwoli ograniczyć masę odpadów i bardziej zadbać o środowisko.

 

Gdzie wyrzucać panele podłogowe ?
Gdzie wyrzucać panele podłogowe ?

 

Zamów kontener na panele podłogowe

Zobacz także: