Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac buty 400x350 - Gdzie wyrzucać buty ?
2021-03-17 Łukasz Kamiński

Duża część osób zastanawia się, gdzie wyrzucać buty. Nie ma w tym nic dziwnego skoro właśnie nadchodzi wiosna i wielu z nas wymienia obuwie na nowe. Ze starymi mokasynami, trampkami, tenisówkami i szpilkami trzeba sobie w jakiś sposób poradzić.

Nie zawsze jest to jednak jednoznaczne. Wszystko zależy bowiem od tego jak spojrzeć na elementy garderoby, które zabezpieczają nasze stopy.  I choć z pozoru nie widać żadnego sensu w poruszaniu tego tematu to statystyka mówi zupełnie co innego. Zapytanie, o którym mowa gromadzi duży krąg zainteresowanych. W marcu 2020 roku ponad 820 osób wpisało je w pasek wyszukiwarki Google. Jak wynika z liczb jest więc dla kogo rozwiać wątpliwości. Zgodnie obowiązującymi standardami buty wyrzuca się do:

Gdzie wyrzucać buty ?

  • Pojemników na odpady zmieszane – jeśli Państwa buty są stare, brudne i poniszczone to nie pozostaje nic innego jak się ich pozbyć. Najlepszym miejscem, aby to uczynić będzie czarny kosz na śmieci. Nieczystości, które powinno się w nim gromadzić odpowiadają charakterystyce przeciętnej pary obuwia. Naszych starych butów nie musimy przed wyrzuceniem w żaden sposób przygotowywać, ani pozbawiać ich sznurowadeł, czy też wkładek.
  • Pojemników na odzież – odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać buty nie musi wcale dotyczyć osób, których obuwie jest poniszczone. Żyjemy w końcu w społeczeństwie konsumpcyjnym i para obuwia, może nam się zwyczajnie znudzić. Jeśli doszło do takiej sytuacji to warto pomyśleć o tym, aby buty oddać potrzebującym. Służą do tego pojemniki na odzież lub zbiórki prowadzone przez organizacje charytatywne. O lokalizacji najbliższego pojemnika na odzież, można się dowiedzieć odwiedzając np. stronę WWW lokalnego Urzędu Gminy.
  • Pojemników do recyklingu – wielu producentów obuwia staje w wyścigu o bycie bardziej ekologicznym. W sprzedaży coraz częściej pojawiają się modele butów specjalistycznych, które po rozłożeniu na czynniki pierwsze można ponownie wykorzystać. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale takie firmy jak np. Salomon (buty do biegania Index 01) , pracują na tego typu rozwiązaniami, wciąż poszerzając spektrum możliwości. Może się wiec okazać, że już niebawem z butami przyjdzie nam postępować jak z butelką po napoju, czy kartonem po nich samych.

 

Gdzie wyrzucać buty ?
Gdzie wyrzucać buty i niepotrzebne obuwie ?

Zobacz także: