Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac doniczki 400x350 - Gdzie wyrzucać doniczki ?
2021-08-09 Łukasz Kamiński

Duża cześć osób interesuje się florystyką, co sprawia, że ich życie toczy się w bliskim sąsiedztwie kwiatów i innych roślin ozdobnych. Nie ma się co dziwić skoro  flora wpływa korzystnie na nasz układ nerwowy i wypełnia miejsca, w których przebywamy pozytywną energią.

Jednak z uprawą roślin wiąże się cały szereg problemów. Część z nich dotyczy samego procesu hodowli, a jeszcze mają bezpośredni związek z takimi kwestiami jak utylizacja odpadów . Temat tego, gdzie wyrzucać doniczki może pojawić się na każdym z etapów planowanych zabiegów. Tylko z pozoru wydaje się on mało istotny. Obowiązek segregacji spoczywa na każdym mieszkańcu naszego kraju i dlatego warto wiedzieć co zrobić z doniczkami, które nie są już nam potrzebne. Zgodnie z obowiązującymi zasadami możemy:

Gdzie wyrzucać doniczki plastikowe i ceramiczne ?

  • Wyrzucić doniczki do pojemnika na odpady zmieszane – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać doniczki warto najpierw sprawdzić z czego zostały wykonane. W sprzedaży dostępne są zarówno donice plastikowe jak i ceramiczne. W przypadku tych drugich, należy je umieścić w koszu na śmieci zmieszane. Sposób zagospodarowania doniczek jest więc taki sam jak dla naczyń, z którymi należy postąpić w ten sam sposób.
  • Umieścić doniczki w pojemniku na metale i tworzywa sztuczne – drugim materiałem, który dominuje przy produkcji doniczek są tworzywa sztuczne. Nadają się one do recyklingu, pod warunkiem, że usuniemy z nich ziemię. Podłoże na których rosną rośliny ozdobne trzeba wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane, a same doniczki do koszy na metale i tworzywa sztuczne. Nie będziemy więc błędu w tym, jeśli będą one spoczywać w jednym kuble z butelkami po wodzie mineralnej, czy też opakowaniem po jogurcie, ww. pojemniki można znaleźć w naszym sklepie internetowym. 
  • Zawieźć do PSZOK – duża część osób używa przy uprawie roślin doniczek ponadgabarytowych. Niejednokrotnie ich rozmiar jest na tyle duży, że nie mieszczą się, ani w pojemnikach na odpady zmieszane, ani na tworzywa sztuczne. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wywiezienie ich do PSZOK. Z możliwości tej może skorzystać każdy mieszkaniec, który ma aktywną deklarację odpadową.

 

Gdzie wyrzucać doniczki ?
Gdzie wyrzucać doniczki ?

 

Zobacz także: