Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac paragony 400x350 - Gdzie wyrzucać paragony ?
2021-07-07 Łukasz Kamiński

Wiele osób, zastanawia się gdzie wyrzucać paragony. W końcu otrzymujemy je przy okazji każdych zakupów i tylko niektóre z nich wymagają przechowywania. Paragony powstały w XX wieku, a państwem, z którego pochodzą jest Austria.

W dzisiejszej rzeczywistości na papierze z rolki drukuje się nie tylko dowody zapłaty, ale i bilety do kina czy też np. potwierdzenia wypłaty gotówki z bankomatu. Patrząc  na całe spektrum wykorzystania paragonów, warto wiedzieć jak z nimi postępować.

Gdzie wyrzucać paragony ?

Dowody zakupu pochodzące od codziennych zakupów zazwyczaj muszą trafić do śmieci. W przypadku paragonów ich utylizacja nie jest wcale taka oczywista. Duża część z nas uważa, że paragony wykonane są z papieru i powinny trafić do niebieskiego kosza na nieczystości. Tymczasem jest to błąd, a zwitek paragonów w strumieniu makulatury uważany jest za zanieczyszczenie. Kwitki te wykonane są bowiem z papieru termicznego i właściwym miejscem ich przeznaczania są zbiorniki na śmieci zmieszane. Z uwagi na charakterystyczne właściwości papieru termicznego może on z czasem wyblaknąć. Jeśli więc będziecie go chcieli Państwo zachować na dłużej to najlepszym wyjściem będzie jego powielenie na kserokopiarce.

 

Gdzie wyrzucać paragony ?
Gdzie wyrzucać paragony ?

Zobacz także: