Wynajmij
ogrodzenie
online

Porady dotyczące minimalizacji powstawania odpadów na placu budowy

Minimalizacja powstawania odpadów
2023-06-15 Łukasz Kamiński

Porady dotyczące minimalizacji powstawania odpadów na placu budowy

Plac budowy to miejsce, które wymaga specjalnego podejścia jeśli chodzi o odpady. Faktu tego nie można zignorować jeśli zależy nam na tym aby dbać o środowisko naturalne, jak najmniej zapłacić za śmieci, a także utrzymywać porządek.

I choć brzmi to dość trywialnie to warto zastanowić się w jaki sposób uzyskać zamierzony efekt.

W tej kwestii oprócz przepisów środowiskowych ważny jest także zdrowy rozsądek. Plac budowy to miejsce gdzie dużo się dzieje i dlatego warto spojrzeć na nie w sposób całościowy. Minimalizowanie ilości powstających odpadów może mieć miejsce w sytuacji gdy:

Co zrobić, aby mniej zapłacić za wywóz odpadów z budowy?

  • Zorganizujemy odbiór odpadów komunalnychwywóz odpadów komunalnych, czyli tych które należą do grupy „20”nie jest na budowach codziennością. Nie jest to dobra praktyką z bardzo wielu powodów. Przez brak zapewniania odbioru śmieci bytowych, nieczystości te gromadzone są razem z gruzem lub innymi odpadami budowlanymi. W ten sposób narażamy się nie tylko na konsekwencje prawne, ale także sprawiamy że nieczystości przestają nadawać się do recyklingu ze względu na zanieczyszczenia.
  • Zadbamy o selektywną zbiórkę odpadówwywóz odpadów budowlanych już dawno przestał być tani. W chwili obecnej drożeje on w sposób liniowy, a trend ten będzie trudny do powstrzymania. W bardzo wielu sytuacjach bywa, że możemy mieć realny wpływ na koszty odbioru śmieci. Jeśli chcemy je obniżyć warto zadbać o selektywną zbiórkę odpadów. Osobne zbieranie folii czy kartonów może sprawić, że cenę za odbiór kontenera uda się obniżyć.
  • Pozyskamy odpowiedniego partnera – w sytuacji gdy prowadzimy firmę budowlaną musimy zmierzyć się z bardzo dużym spektrum problemów. Na umiejętne poszukiwanie firm wywozowych zazwyczaj brakuje czasu oraz chęci. Na szczęście istnieją rozwiązania, które mogą nas wspomóc w gospodarce odpadami. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest eMarket Smieci.eu, który oferuje najlepsze ceny wywozu odpadów należących do grupy „17”.  

Minimalizacja powstawania odpadów
Minimalizacja powstawania odpadów

Zobacz także: