Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac gabaryty 400x350 - Gdzie wyrzucać gabaryty ?
2021-06-02 Łukasz Kamiński

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać gabaryty. Nie może to dziwić skoro, raz na jakiś czas rodzi się konieczność wymiany sofy czy starej kanapy. Remont lub kupno nowego domu lub mieszkania to tylko niektóre z okazji sprzyjające tego typu decyzjom.

A, że stoły, krzesła, meblościanki czy też inne elementy wyposażenia nie są łatwe w zagospodarowaniu, nie trzeba nikogo przekonywać. Na fakt ten składa się bardzo wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest ich rozmiar, który sprawia, że zajmują większą przestrzeń. Odpady o kodzie 20 03 07 można zagospodarować na szereg różnych sposobów. Znowelizowane przepisy środowiskowe sprawiły, że jest to możliwe nawet bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Do najważniejszych sposobów na pozbycie się gabarytów należą:

Gdzie wyrzucać gabaryty ?

  • Wywiezienie starych mebli do PSZOK – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać gabaryty wystarczy dowiedzieć się gdzie jest najbliższy PSZOK. Punkt ten przyjmuje gabaryty w ramach ponoszonej przez Państwa opłaty za zagospodarowanie nieczystości komunalnych. Jeśli więc pojawi się konieczność skorzystania z niego to warto tą możliwość wykorzystać. Godziny i dni, w których otwarty jest PSZOK warto wcześniej sprawdzić. Pozwoli to na oszczędność czasu oraz sił związanych z przemieszczaniem ładunku.
  • Mobilne zbiórki śmieci – wiele Gmin organizuje dla swoich mieszkańców zbiórki starych mebli oraz innych odpadów, które powstają w gospodarstwie domowym. Zazwyczaj mają one formę objazdową, które jest wygodniejsza od samodzielnego dostarczania śmieci do PSZOK. Aby wykorzystać moment, w którym zbierane będą gabaryty, trzeba najpierw sprawdzić, kiedy jest najbliższy termin ich wywozu. Informacje te można znaleźć w harmonogramie odbioru nieczystości oraz na stronach WWW swojego Urzędu. Mobilne zbiórki śmieci niwelują konieczność przewożenia mebli z domu do punktu ich przyjęć.
  • Zamówienie kontenera na gabaryty – tak firmy jak i mieszkańcy mogą się również pozbyć mebli w sposób komercyjny. Wiele przedsiębiorstw komunalnych świadczy usługi ich wywozu, za które należy zapłacić. Kontenery o pojemności 5,7 czy 36 M3 są na ogół dostępne do wyżej wymienionych celów i warto z nich skorzystać przy okazji większych prac związanych z wywozem gabarytów. Cena utylizacji mebli jest jednak zazwyczaj wysoka, gdyż koszt ich zagospodarowania jest jednym z najwyższych wśród całej grupy odpadów komunalnych.
  • Wystawienie ogłoszenia w rubryce „oddam za darmo” – nasze stare meble mogą być nieoceniona pomocą dla osób, które muszą urządzić swoje mieszkanie lub poszukują mebli na działkę ROD. Warto więc wystawić je za darmo lub za pewną odpłatnością, przedłużając w ten sposób ich żywotność.

 

Gdzie wyrzucać gabaryty ?
Gdzie wyrzucać gabaryty ?

 

Zobacz także: