Wynajmij
ogrodzenie
online
zakup koszy na odpady 400x350 - Zakup koszy na odpady
2020-12-19 Łukasz Kamiński

Osoby, które dopiero co przeprowadziły się do zabudowy jednorodzinnej stoją w obliczu całego szeregu wyzwań. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro wcześniej o wszystkie kwestie związane z ich domem dbał zarządca. I choć niekiedy gros z nich rościło do niego pretensje to jednak w przeważającej większości przypadków stawał on na wysokości zadania.

Było tak nawet w kwestiach tak drażliwych jak wywóz śmieci. W 2020 roku profesjonalnym administratorom jak i zwykłym mieszkańcom przybyło sporo obowiązków. Jednym z ważniejszych jest zakup koszy na odpady, który jest ściśle związany z obowiązkiem segregacji. Kluczowych kwestii do rozwiązania  w tej materii jest wiele. Do najważniejszych zaliczyć możemy:

Zakup koszy na odpady – podstawowe zmienne

  • Ilość mieszkańców – w poprzednim artykule skupiliśmy uwagę na dość oczywistym temacie jakim jest fakt, że śmieci generują poszczególne osoby czyli mieszkańcy danej nieruchomości. I choć wydaje się to trywialne to wielu z nas o tym zapomina. Zakup koszy na odpady musi być poparty twardymi danymi, które pozwolą przewidzieć jaka ilość pojemników zapewni bezpieczeństwo sanitarne. Do najważniejszych zmiennych w tym równaniu zaliczyć możemy częstotliwość opróżniania i łączną ilość wszystkich śmieci, które trzeba zagospodarować. Pomocny w obliczeniach może okazać się nasz kalkulator.
  • Posiadaną przestrzeń – to jak blisko od okien mogą znaleźć się pojemniki regulują przepisy prawne. Nie można więc kupować dowolnej ilości śmietników i obstawić nimi całego podwórka. W zamian za to warto więc od razu zastanowić się nad odpowiednimi pojemnościami. Zazwyczaj spotyka się kosze o 120, 240, 360 i 1100 litrowe. Warto dokładnie rozważyć ich rozmiary i zdecydować czy w zamian za dwa pojemniki 120 litrowe nie zamówić jednej „240”. Trafne decyzja wpłyną bezpośrednio na późniejszą możność utrzymania porządku.
  • Częstotliwość odbioru – pojemników może być mniej o ile są często opróżniane. O prawidle tym można się przekonać odwiedzając choćby Luwr, gdzie śmieciarka gości w zasadzie co parę godzin. Jeśli jednak na wywóz niektórych śmieci trzeba czekać miesiąc i dłużej to zakup koszy na odpady jest jedyną możliwością, aby stworzyć odpowiednie warunki do ich przechowywania.

 

Zakup koszy na odpady
Zakup koszy na odpady