Wynajmij
ogrodzenie
online
kalkulator pojemniki na odpady 1 400x350 - Kalkulator ułatwiający wybór pojemnika na odpady zmieszane
2019-03-03 Łukasz Kamiński

Kalkulator pojemników na odpady to nasze nowe narzędzie, które postanowiliśmy udostępnić osobom, zamierzającym nabyć kubeł na śmieci. Skrypt bazuje na podstawowych danych dotyczących nieczystości stałych. Na podstawie takich zmiennych jak: objętość i waga śmieci oblicza on ilość niezbędnych kubłów danego typu. Zapraszamy do wypróbowania kalkulatora i przesyłania nam bieżących uwag dotyczących jego działania.

Jednocześnie przypominamy, że obliczenia mają charakter poglądowy, a faktyczna wielkość i liczba zbiorników uzależniona jest od indywidualnego charakteru danego gospodarstwa domowego. Warto jednak, choćby poglądowo sprawdzić czy pojemniki, które chcemy wstawić na posesję będą w stanie sprostać naszym potrzebom. Prosimy również pamiętać, że na liczbę pojemników do nieczystości zmieszanych wpływ mają takie czynniki jak:

Kalkulator pojemników na odpady

  • Prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów – żyjemy w czasach, w których większość nieczystości różni się znacząco od śmieci znanych naszym rodzicom. Bardzo wiele produktów kupujemy w opakowaniach plastikowych, papierowych i metalowych. Gross z nich nadaje się do recyklingu i może być odebrana z naszej posesji w specjalnych workach na surowce lub kubłach innego typu. To czy rodzinie 4 osobowej wystarczy kubeł 120 litrowy zależy od postawy domowników i ich nastawienia do selektywnej zbiórki nieczystości.
  • Stosowany rodzaj ogrzewania – bardzo wiele domostw nadal ogrzewana jest poprzez spalanie paliw stałych. Szczególnie w półroczu zimowym z działań tych powstają spore ilości popiołu. W myśl obowiązującego prawodawstwa jego przeznaczeniem powinien być pojemnik na nieczystości zmieszane. Zazwyczaj trudno jest przewidzieć, ile pozostałości z tego procesu zostanie nagromadzona w czasie pomiędzy jednym, a drugim wywozem. Jakakolwiek kalkulacja może okazać się nierzetelna w momencie, gdy za oknem temperatura wynosi – 30 stopni Celsjusza.
  • Powstawanie odpadów nietypowych – wielu naszych klientów to osoby młode, które albo spodziewają się potomstwa, albo ich dzieci nie korzystają jeszcze samodzielnie z WC . Przy zakupie pojemnika na odpady trzeba zastanowić się, gdzie będziemy składować pieluchy. Zazwyczaj bowiem zajmują one dość sporą przestrzeń w koszu na śmieci niesegregowane i powodują, że na inne nieczystości brakuje miejsca.

Zobacz również: wywóz gruzu Grudziądz

Kalkulator pojemników na odpady
Kalkulator pojemników na odpady