Wynajmij
ogrodzenie
online
worki na smieci 400x350 - Worki na śmieci i ich rodzaje
2020-05-20 Łukasz Kamiński

Worki na śmieci i ich rodzaje to temat, który jest istotny zarówno dla firm komunalnych jak i osób prywatnych. W końcu każdy z nas z nich korzysta i trudno wyobrazić sobie życie bez ich obecności. W wielu regionach naszego kraju obowiązek ich zapewnienia spoczywa na przedsiębiorcach wywożących śmieci.

Nie zawsze jednak torby na odpady spełniają oczekiwania odbiorców. Warto zatem do tematu podejść od strony praktycznej i zwrócić uwagę na cechy determinujące ich przydatność. Bez względu na to, czy worki kupujemy sami, czy są one nam dostarczane każdy z nich powinien:

Na co zwrócić uwagę kupując lub zamawiając worki na śmieci ?

  • Zachować odpowiednią kolorystykęworki na śmieci podobnie jak pojemniki na odpady spotyka się w bardzo urozmaiconej kolorystyce. Nie zawsze jednak jest ona zgodna z obowiązującym prawodawstwem. W sklepach wielkopowierzchniowych nieścisłość ta jest widoczna zwłaszcza w segmencie worków przeznaczonych na odpady zmieszane. Bardzo często są one niebieskie, co może wprowadzać w błąd pracowników obsługujących Państwa nieruchomość. O ile są one wystawione wokół koszy na śmieci zmieszane można je łatwo pomylić z papierem. Warto zatem zwrócić uwagę na ten drobny szczegół i do codziennego użytkowania kupować czarne worki na nieczystości. Więcej o kolorach stosowanych przy zbiórce odpadów można dowiedzieć się tutaj.
  • Mieć odpowiednią grubośćworki na śmieci do selektywnej zbiórki odpadów spotyka się w bardzo różnych konfiguracjach. Oprócz pojemności istotną kwestią jest ich grubość. Worki do 60 mikronów można swobodnie używać do zbiórki takich frakcji jak papier i tworzywa sztuczne. W przypadku szkła czy popiołu powinny być one jednak nieco wytrzymalsze. Fakt ten powinny wziąć pod uwagę Samorządy, które organizują postępowania przetargowe na etapie przygotowywania SIWZ. Naszym zdaniem dobrym pomysłem jest również zmniejszenie ich rozmiaru do 60 litrów. Worki 120 litrowe mogą okazać się za ciężkie dla ładowaczy, dokonujących czynności ich odbioru.
  • Posiadać możliwość zabezpieczenia przed wysypaniem – w sortowniach odpadów dotarcie do zawartości worków na śmieci umożliwiają specjalne maszyny (tzw. „rozrywarki”). Nikt z nas jednak nie chce, aby ubiegły je w tym bezpańskie psy lub koty. Dobra torba na śmieci powinna mieć możliwość zabezpieczenia zgromadzonego w niej ładunku. Może się to odbywać na szereg różnych sposobów. Producenci tychże przedmiotów stosują zarówno przedłużenia worków w postaci specjalnych uszu lub dokładają do nich tasiemki.

 

Worki na śmieci i ich typy
Worki na śmieci i ich typy

Zobacz również: wywóz gruzu Grudziądz