Wynajmij
ogrodzenie
online
segregacja odpadow latem 400x350 - Segregacja odpadów latem
2020-07-26 Łukasz Kamiński

W wakacje jeszcze bardziej niż kiedy indziej w ciągu roku zapominamy o segregacji odpadów. Nie ma w tym nic dziwnego skoro w tym czasie chcemy odpocząć i jeszcze bardziej niż kiedykolwiek indziej pozwolić sobie na większe odpuszczenie.

Tymczasem na poluzowaniu dyscypliny cierpli nasze środowisko. Wbrew wszelkim przeciwnościom warto wyrzucać śmieci z podziałem na frakcje, choć nie zawsze są ku temu odpowiednie warunki. Żyjąc ekologicznie ratujemy bowiem naszą planetę od widma zagłady, które to po części dokonuje się na naszych oczach. Aby segregacja odpadów latem miała rację bytu należy:

Segregacji odpadów latem

  • Odpowiednio przygotować się przed wyjściem z domusegregacja odpadów latem może się zakończyć powodzeniem o ile będziemy do niej odpowiednio przygotowani. Z reguły nikt nie zrobi tu nic za nas gdyż rzadko kiedy na plaży czy też górskim szlaku można spotkać pojemniki do segregacji. Warto o tym pamiętać i wytworzone przez nas odpady zapakować, aby później móc je posegregować. Powinniśmy więc zabrać ze sobą dodatkową reklamówkę czy wielorazowy worek na butelki i inne opakowania z surowców nadających się do recyklingu.
  • Powstrzymać się od nadmiaru konsumpcji i używać wielorazowych naczyń – podczas urlopu zazwyczaj stołujemy się w restauracjach i barach, które przypadkowo pojawią się nam na horyzoncie. Dla dobra środowiska warto jednak czasami zabrać ze sobą drugie śniadanie i wodę do bidonu, aby unikać nadmiernego wytwarzania nieczystości. Jedząc poza swoją kwaterą czy domkiem letniskowym musimy zwrócić uwagę na to w czym podawane są posiłki. Wybierajmy tylko te miejsca, które serwują je na tradycyjnych talerzach i podają do tego metalowe sztućce.
  • Zwrócić uwagę na zalecenia od gospodarzy obiektów – w bardzo wielu miejscach naszego kraju rośnie świadomość ekologiczna. Jednym z chlubnych przykładów tego typu obiektów jest park wodny Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Gości którzy go odwiedzą i zakupią napój proszeni są o nie wyrzucanie plastikowych kubków do pojemników na śmieci. Jak się okazuje są one wielorazowego użytku i mogą w służyć także innym odwiedzającym.

 

Segregacja odpadów latem
Segregacja odpadów latem