Wynajmij
ogrodzenie
online
gospodarowanie odpadami zima 400x350 - Gospodarowanie odpadami zimą
2020-11-26 Łukasz Kamiński

Wczorajsze prognozy pogody i nieuchronnie zbliżająca się zima skłoniły nas do refleksji na temat gospodarowania odpadami zimą. Nie ma w tym nic dziwnego skoro tematy związane ze śmieciami są istotne z punktu widzenia każdego z nas.

A że miesiące takie jak grudzień, styczeń i luty generują sporo problemów w tym zakresie to warto je zawczasu omówić. O ile odbiór nieczystości przez większą część roku przebiega bez kłopotów, o tyle podczas mrozów bywa to różnie. Do największych problemów, które mogą wystąpić w tym czasie zaliczyć możemy przede wszystkim:

Gospodarowanie odpadami zimą – potencjalne problemy

  • Przymarzanie odpadówgospodarowanie odpadami zimą ma ścisły związek ze spadkiem temperatur, które powodują, że odpady o silnym uwodnieniu nie chcą wypaść z pojemników. Aby ustrzec się tego typu kłopotów warto wziąć to pod uwagę. Kubły z takimi nieczystościami jak choćby bio powinno się udostępniać na chwilę przed przyjazdem ekipy wywozowej. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. W takim wypadku warto dokupić rezerwowy pojemnik, który pozwoli na zmagazynowanie śmieci do kolejnej wywózki. Zgubną praktyką jest również zalewanie gorącego popiołu wodą. Nie dość, że jest może to spowodować uszkodzenie zbiornika to jeszcze sprawi, że po przestudzeniu zamieni się on w bryłę lodu.
  • Kłopoty z dojazdem – w ostatnich latach nie mieliśmy prawdziwych opadów śniegu. Biały puch pojawiał się dość sporadycznie, co sprawiało że gospodarowanie odpadami nie było tak karkołomne. Kiedy jednak pojawi się prawdziwa zima to należy pamiętać, aby droga dojazdowa do pojemników była zawsze odśnieżona. Kosze do nieczystości wyposażone są w kółka, którymi przy grząskim gruncie nie sposób manewrować. Z dużą dozą prawdopodobieństwa dojdzie zatem do sytuacji, w której nikt nie przyjedzie po śmieci.
  • Brak odpowiedniej przestrzeni do gromadzenia nieczystości – gospodarowanie odpadami zimą to także problem z resztkami po paliwach stałych. I choć wiele posesji nie posiada już pieców opalanych węglem to nadal są one w powszechnym użytku. Jeśli więc wyprowadziliście się Państwo z bloku na posesję jednorodzinną to powinniście założyć, że jeden z kubłów na śmieci zmieszane stanie się składowiskiem popiołu. W celu nabycia wysokiej klasy zbiornika zapraszamy do naszego sklepu online.

 

Gospodarowanie odpadami zimą
Gospodarowanie odpadami zimą