Wynajmij
ogrodzenie
online

Wynajem kontenerów na odpady zielone – ogrody i tereny zielone

Wynajem kontenera na odpady zielone
2023-06-14 Łukasz Kamiński

Kiedy potrzebny jest nam wynajem kontenerów na odpady zielone?

Wynajem kontenerów na odpady zielone jest tematem, który odżywa zwłaszcza wiosną oraz jesienią. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że w wyżej wymienionych porach roku powstaje wiele odpadów, które noszą miano biodegradowalnych.

Źródłem ich powstawania są nasze ogrody, tereny rekreacyjne oraz skwery i parki. W niektórych przypadkach kontener na odpady zielone jest jedynym wyjściem, jeśli chcemy się pozbyć większej ilości śmieci. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy do przeprowadzenia mamy większy zakres prac. Wycinka krzaków, koszenie trawy lub wywózka liści to tylko niektóre z okazji, które sprawiają, że trzeba wydzierżawić metalowy zbiornik do nieczystości. Warto zastanowić się nad tym jaki powinien być tego typu kontener. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych kosztów i pozbędziemy się nieczystości, których nie powinno składować się na przypadkowym terenie. Kontener na śmieci zielone lub biodegradowalne musi przede wszystkim:

Czym muszą się cechować kontenery na odpady zielone?

  • Posiadać odpowiednią pojemnośćwielkość kontenerów na odpady zielone określana jest w M3. Zazwyczaj spotyka się kontenery 2, 5 i 7 metrowe. Powinniśmy zastanowić się jakiego rodzaju zbiornik będzie dla nas najodpowiedniejszy i wybrać ten właściwy. Nasze decyzje powinny być wsparte nie tylko potrzebami względem przestrzeni do składowania nieczystości, ale także dostępnym miejscem do podstawienia kontenera. W wąskich alejkach działkowych nie zawsze sprawdzą się największe pojemniki, które zwykle potrzebują dobrych kilkunastu metrów kwadratowych.
  • Być odpowiednio szybko załadowany – prace związane z załadunkiem kontenerów na odpady warto odpowiednio rozplanować. Decyduje o tym przede wszystkim okres na jaki są wynajmowane. W naszym kraju wynosi on od 3 do 7 dni roboczych. I choć zabrzmi to dość abstrakcyjne warto sprawdzić prognozę pogody i zapewnić odpowiednią liczbę osób do prac na terenach zielonych. W ten sposób nie będziemy musieli dopłacać za wynajem kontenerów na odpady zielone.

Jak widać wynajem kontenerów na odpady zielone nie jest może za bardzo skomplikowany, ale rządzi się pewnymi prawidłowościami. Dobrze jest się z nimi zapoznać, aby uniknąć rozczarowania i wyrzucić wszystkie odpady, których nie jesteśmy w stanie przekompostować.

 

Wynajem kontenera na odpady zielone
Wynajem kontenera na odpady zielone