Wynajmij
ogrodzenie
online

Wykorzystanie kontenerów na odpady wielkogabarytowe – meble i sprzęt

Kontenery na odpady wielkogabarytowe
2023-06-15 Łukasz Kamiński

Wykorzystanie kontenerów na odpady wielkogabarytowe – meble i sprzęt

Wykorzystanie kontenerów na odpady wielkogabarytowe jest trudne do przecenienia. Wszystko przez fakt, że są one nieodzowne w momencie gdy chcemy zaplanować porządki.

Mebli, sprzętu elektronicznego czy innych śmieci o ponadnormatywnym rozmiarze nie można wyrzucać do zwykłych pojemników. Wynika to z faktu, że są one przeznaczone na inne rodzaje nieczystości, a ich rozmiar uniemożliwia wyrzucenie do nich np. meblościanki. Dostęp do kontenerów na odpady wielkogabarytowe można uzyskać na wiele różnych sposobów. Zaliczyć do nich możemy:

Jak skorzystać z kontenerów na opady wielkogabarytowe?

  • Skorzystanie z kontenerów na odpady wielkogabarytowe w PSZOK – u – dobrym przykładem na wykorzystanie kontenerów na odpady wielkogabarytowe jest skorzystanie z tych zbiorników, które znajdują się w lokalnym PSZOK – u. Zazwyczaj znajdują się tam zbiorniki na meble oraz sprzęt elektro. W zdecydowanej większości przypadków tego rodzaju śmieci muszą być gromadzone oddzielnie. Skorzystanie z kontenerów na odpady wielkogabarytowe jest możliwe przez każdego mieszkańca, który ma złożoną deklarację na gospodarowanie odpadami.
  • Zamówienie kontenera na odpady wielkogabarytowe – jeśli nie mamy możliwości, aby samodzielnie udać się do PSZOK – u bądź nie dysponujemy transportem, który zdołałby przewieźć naszą pralkę lub zepsuty tapczan to możemy zamówić kontener na tego typu odpady. W ofercie firm komunalnych znajdują się zazwyczaj zbiorniki 7 lub 36 M3. Wypożyczenie kontenera to jedna z wygodniejszych formy na pozbycie się odpadów o kodach 20 03 07 lub 20 01 36. W przypadku firm komercyjne zamówienie usługi wywozowej to czasami jedyna szansa na odbiór nieczystości.

Wykorzystanie kontenerów na odpady wielkogabarytowe ma także czasami miejsc podczas zbiórek, które są organizowane przez Gminy.

W czasie tego typu akcji można pozbyć się odpadów, które zalegają na posesjach osób prywatnych. Największą wadą zbiórek objazdowych jest to, że nie zawsze synchronizują się one z naszymi potrzebami.

Dobrą ofertą w zakresie zamówienia wywozu odpadów wielkogabarytowych dysponuje eMarket Smieci.eu. Propozycją wynajmu kontenerów objęty jest obszar całego kraju, a z usług mogą skorzystać osoby prywatne i przedsiębiorstwa.

 

Kontenery na odpady wielkogabarytowe
Kontenery na odpady wielkogabarytowe