Wynajmij
ogrodzenie
online

Sposoby na przeprowadzenie inwentaryzacji pojemników

liczenie pojemnikow na odpady 400x350 - Sposoby na przeprowadzenie inwentaryzacji pojemników
2019-02-27 Łukasz Kamiński

Inwentaryzacja pojemników to proces, który jest ze wszech miar istotny. Jego celem jest nie tylko zapanowanie nad posiadanym majątkiem, ale również wypełnienie obostrzeń przetargowych. Firmy, które wygrają dane postępowanie mają niekiedy obowiązek wyposażenia nieruchomości w odpowiednie kosze na śmieci. Zliczeniem zbiorników podług rodzaju i wielkości są jednak zainteresowane nie tylko przedsiębiorstwa wywozowe, ale również urzędy organizujące system zbiórki.

Proces ten można przeprowadzić na wiele rozmaitych sposobów. W sukurs Państwa potrzebom przychodzą nowoczesne technologie lub zwykłe kartki papieru. Do najpopularniejszych sposób na przeprowadzenie inwentury zaliczyć możemy:

Jak przeprowadzić inwentaryzację pojemników na odpady ?

  • Spisanie pojemników za pomocą długopisu we wcześniej przygotowanych tabelach – jeszcze do niedawna ręczne liczenie koszy na odpady dominowały wśród przedstawicieli firm wywozowych i Gmin. Niewątpliwą zaletą tej metody jest oczywiście cena. Chcąc przeprowadzić inwenturę wystarczy wyposażyć pracowników w odpowiednie kartoteki i dać im coś do pisania. Tego typu sposób jest jednak dość zawodny. Materiały, w które wyposażymy osoby przebywające w terenie często ulegają zniszczeniu, a sporządzone notatki nie zawsze są rzetelne. Dodatkową wadę braku komputeryzacji jest konieczność opracowania zgromadzonych danych. Najpierw trzeba je sprowadzić do postaci elektronicznej, a następnie pogrupować wedle rodzaju, koloru i litrażu.
  • Założenie elektronicznych chipów – chipy to bez wątpienia najlepszy sposób na zapanowanie nad koszami do nieczystości. Ich założenie ma jednak jedną zasadniczą niedogodność . Jest nią oczywiście wysoka cena, którą przyjdzie nam zapłacić za pojedynczy egzemplarz kosza na śmieci. Mając do dyspozycji chipy zawsze wiemy ile koszy do śmieci jest w terenie i jak ulegają przemieszczeniu. Czujniki można użyć również celem potwierdzenia działań związanych z wywozem odpadów na danej nieruchomości.
  • Użycie oprogramowania do przeprowadzania inwentaryzacji pojemników – można rzec, że oprogramowanie sprzedawane przez naszą firmę to rozwiązanie pośrednie pomiędzy chipami, a spisywaniem pojemników za pomocą tradycyjnych materiałów biurowych. Jego największą zaletą są niskie koszty wdrożenia i duża dokładność. Za pomocą systemu Waste 24 możecie Państwo policzyć posiadane zasoby i zapanować nad strumieniem dowolnych danych. Inwestycja w nasz software jest pod każdym względem opłacalna. Dostęp do konta testowego można uzyskać po uprzednim kontakcie z naszym przedstawicielem.
Ulotka informacyjna oprogramowania do inwentaryzacji pojemników
Ulotka informacyjna oprogramowania do inwentaryzacji pojemników