Wynajmij
ogrodzenie
online
Kosz pod zlew
2024-01-16 Łukasz Kamiński

Jak wybrać kosz pod zlew?

Segregacja śmieci to obecnie obowiązek, który dotyczy każdego gospodarstwa domowego, a także firmy. Korzystając z kuchni, należy wybrać do niej odpowiednie kosze, które pozwolą na segregowanie wytwarzanych na bieżąco odpadków, a ponadto zapewnienie ładu i porządku. Dziś podpowiemy, jak wybrać kosz pod zlew.

Kosze pod zlewem – jakie rodzaje mamy do wyboru? 

Wybierając śmietnik pod zlew, należy wziąć pod uwagę materiał z jakiego został wykonany, kolor przypisany do określonego rodzaju odpadów, ale i pojemność. Ta ostatnia wartość jest w gruncie rzeczy najważniejsza, gdyż kosze pod zlewem muszą się zmieścić i powinien być do nich bezpośredni dostęp. Można zdecydować się na kosze metalowe, jednak takie rozwiązanie lepiej sprawdza się gdy kosze są bardziej eksponowane. Pod zlewozmywakiem ich nie widać, dlatego z powodzeniem można wybrać lekkie kosze z tworzywa sztucznego, w których można łatwo umieścić worek na odpady określonego typu albo składować śmieci bezpośrednio w koszu. Można wybrać kosz dzielony z przegrodami na określone odpady albo zdecydować się na kilka koszy. Obecność pokrywy jest ważna, zwłaszcza gdy składuje się odpady typu bio. W ten sposób można uniknąć przedostawania się brzydkich zapachów.         

Jaki śmietnik pod zlew sprawdzi się do małej kuchni? 

W przypadku małej kuchni należy dopasować kosz o niewielkiej pojemności. Najlepiej sprawdzi się kosz 5-litrowy. Kosz do szafki pod zlewozmywakiem może mieć też pojemność 10-15 litrów. Trzeba wziąć pod uwagę wielkość szafki i ilość miejsca obok zlewozmywaka. Do małej kuchni można wybrać kosz pod zlew na drzwiczki, który wyposażony jest w dzielone komory na poszczególne odpady takie jak: szkło, plastik, papier, czy odpady zmieszane, a także bio. Kosze mają najczęściej od 3 do 5 przegród, zatem można znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Kosz pod zlew na drzwiczki wyposażony jest w pokrywy, a dodatkowo można użyć filtr powietrza i umieścić go od wewnętrznej strony pokrywy, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy. Kosze pod zlew umieszczane na drzwiczkach są doskonałym wyborem do szafek typu cargo. Można mieć bezpośredni i łatwy dostęp do każdej komory na odpady. Warto zdecydować się także na kosze pod zlew obrotowe. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy pod zlewem jest naprawdę mało miejsca. Stelaż pozwala na obracanie kilku pojemników o 360 stopni. W ten sposób zwiększa się ergonomię w małej kuchni.        

Kosz na śmieci pod zlew – ergonomia i czystość w przestrzeni kuchennej  

Kosz na śmieci pod zlew umożliwi segregację odpadów podczas przygotowywania posiłków. Dzięki odpowiedniej segregacji można chronić planetę przed zanieczyszczeniami. Odpady segregowane mogą być ponownie wykorzystane dzięki procesowi recyklingu. Dobór wielkości kosza powinien być podyktowany dostępną ilością miejsca, ale również ilością użytkowników kuchni czy domowników. Kosze powinny być wyposażone w wygodne uchwyty umożliwiające ich opróżnianie do większych kontenerów znajdujących się przed domem czy budynkiem firmowym. Można wybrać kosze, które wyposażone są w kolorowe pokrywy odpowiadające określonym składowanym odpadom albo kosze utrzymane w całości w barwach przypisanych do danego rodzaju odpadu. Niebiesko-żółto-brązowe dzielone pojemniki sprawdzą się na odpady papierowe, plastikowe, metalowe oraz bio, czyli standardowe odpady wytwarzane w kuchni. Dzięki nim można zachować ergonomię i czystość przestrzeni kuchennej.       

 

Kosz pod zlew
Kosz pod zlew