Wynajmij
ogrodzenie
online

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci?

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci?
2024-01-19 Łukasz Kamiński

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci?

Składowanie odpadów często wiąże się z powstawaniem uciążliwego, brzydkiego zapachu. Nie zawsze ma się możliwość wyrzucenia śmieci do większego kontenera przed domem, gdy np. jest pełny i czeka się na jego opróżnienie przez odpowiednie służby. Czasami też kosz nie jest jeszcze wypełniony w całości i nie opłaca się go od razu opróżniać. Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci? Poznajcie skuteczne sposoby.

Jak pozbyć się odoru z kosza na śmieci? 

By pozbyć się nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z kosza na śmieci, warto zainwestować w zapach do kosza na śmieci. Jest to produkt prosty w użyciu, który wystarczy przykleić na ściance czy też wewnętrznej stronie pokrywy kosza. Pochłaniacz zapachów można umieścić także obok kosza, np. na ściance szafki pod zlewozmywakiem, gdzie ukryty jest kosz. Neutralizator zapachu pozwala na zastąpienie brzydkiej woni, ładnym aromatem, np. kwiatowym. Zapach do śmietnika może mieć formę żelową i skutecznie pochłaniać brzydkie zapachy i filtrować powietrze. Można stosować neutralizatory z olejkami zapachowymi, ale najskuteczniejsze są te, które zawierają filtry węglowe. Pochłaniają one brzydkie zapachy, a powierzchnia wokół kosza pozostaje bezwonna. Sposobem na neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów jest też stosowanie worków na śmieci zapachowych. Takie rozwiązanie może sprawdzić się w przypadku składowania odpadów zmieszanych czy biodegradowalnych.   

Domowe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z kosza na śmieci 

Oczywiście można również skorzystać ze sprawdzonych domowych sposobów, które pozwalają neutralizować brzydkie zapachy. Jest ich całkiem sporo i wykorzystuje się naturalne substancje, które mają działanie antybakteryjne i zwalczające odory. Jednym z najbardziej popularnych i wszechstronnych środków jest oczywiście soda oczyszczona, którą bardzo często posiada się w kuchni. Dzięki niej można pozbyć się nie tylko rdzy czy zabrudzeń, ale właśnie również odorów. Wystarczy wysypać odrobinę sody na dno kosza. Można również wsypać sodę pomiędzy składowane śmieci zmieszane i w ten sposób także zneutralizuje się nieprzyjemny zapach. Innym sposobem pochłaniania odorów jest użycie fusów kawy. Oczywiście w normalnych warunkach trafiają one do odpadów biodegradowalnych, gdyż mogą być składnikiem kompostu, podobnie jak herbata, skorupki jajka, czy obierki warzyw. Zarówno w koszu na odpady biodegradowalne, jak i odpady zmieszane mogą jednak pełnić funkcję neutralizatora nieprzyjemnych zapachów.   

Jak jeszcze można skutecznie pozbyć się odorów z kosza na śmieci?

Aby zneutralizować nieprzyjemny zapach z kosza na śmieci, można użyć także produktu, który oparty jest na enzymach rozkładających odór. Taki preparat usuwa nieprzyjemne zapachy, a jednocześnie jest całkowicie bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych. Może zlikwidować naprawdę silne wonie takie jak mocz kota, zapach rozlanego mleka, czy zużytych pampersów. Biopreparat do likwidacji odorów z kosza na śmieci jest zarówno ekologiczny, jak i ekonomiczny i wystarcza na naprawdę długi czas. Biologiczny pochłaniacz zapachu gwarantuje bardzo łatwy sposób rozpylania, dzięki temu, że znajduje się w butelce z atomizerem. Oczywiście stosowanie preparatów może pozwolić zneutralizować zapach, jednak najlepszym sposobem ograniczenia przenikania odorów jest regularne wynoszenie śmieci. Najlepiej robić to raz na dwa lub trzy dni, czyli przynajmniej dwa razy w tygodniu

 

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci?
Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci?