Wynajmij
ogrodzenie
online

Działania promujące selektywną zbiórkę odpadów

dzialania promujace selektywna zbiorke 400x350 - Działania promujące selektywną zbiórkę odpadów
2019-12-09 Łukasz Kamiński

Selektywna zbiórka odpadów to prawdziwe wyzwanie dzisiejszych czasów. Z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej świadomi jej wartości. Danie poszczególnym przedmiotom szansy na drugie życie jest szczególnie istotne w kontekście kurczących się zasobów naszej planety. Segregacja śmieci nie obejdzie się jednak bez uwydatniania związanych z nią postaw.

W pewnym sensie wymaga ona od nas zmiany sposobu myślenia. A że temat jest poważny to nie wypada obok niego przechodzić obojętnie. Wyzwania, które stawia przed nami historia można uskuteczniać na szereg różnych sposobów. Wśród pomysłów na działania promujące selektywną zbiórkę odpadów wyróżnić możemy:

Działania promujące selektywną zbiórkę odpadów

  • Czytelne oznaczenia pojemników na odpadykosze na śmieci są wbrew pozorom dość istotnym elementem systemu zbiórki nieczystości. O ile są one właściwie oznaczone to na pewno używanie ich jest o wiele prostsze. Naklejki na śmietniki mogą nie tylko ułatwić wybór odpowiedniego zbiornika, ale i podpowiedzieć jak z niego korzystać. Naszym zdaniem o wiele łatwiej będzie wypisać na nich mogące się pojawić obostrzenia, niż bezpośrednio sugerować zawartość.
  • Przygotowanie interesującej strony WWW – Internet opanował wszystkie aspekty naszego życia. Używamy go nie tylko w pracy, ale i podczas spędzania wolnego czasu. Na tym ostatnim polu konkurencja jest jednak przeogromna. Dobrze zaprojektowana witryna Internetowa to warunek konieczny, aby zyskać szansę na bycie zauważonym. Na szczęście lokalne władze są tego świadome i coraz częściej możemy odwiedzać takie portale jak choćby ten.
  • Wprowadzenie innowacji – działania promujące selektywną zbiórkę odpadów muszą być nastawione na korzystanie z innowacji. Wiele pionierskich rozwiązań jest bowiem wartych zauważenia i wprowadzenia na terenie Gminy, którą zarządzamy. Jedną z nowinek nad którą warto się pochylić jest oprogramowanie pod nazwą „Moje Odpady”. Oferowany przez nas software działa na terenie kilku Samorządów w kraju i propaguje działania związane z segregacją śmieci. Za pomocą urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety można sprawdzić przeznaczenie danej nieczystości i poznać terminarz przyjazdu śmieciarek. Narzędzie niweluje potrzebę bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami w sprawach, które mają podłoże edukacyjne. Dodatkowym atutem są również niskie koszty wdrożenia naszego rozwiązania i wsparcie przez cały okres obowiązywania umowy.
Działania promujące selektywną zbiórkę odpadów
Działania promujące selektywną zbiórkę odpadów