Wynajmij
ogrodzenie
online
kosz na smieci do segregowania 400x350 - Kosz na śmieci do segregowania
2021-12-06 Łukasz Kamiński

Kosz na śmieci do segregowania to konieczność jeśli chodzi o zbieranie odpadów z podziałem w na kilka frakcji. W końcu od możliwości łatwego zbierania odpadów zależy to, czy system zbierania nieczystości okaże się skuteczny.

Obowiązek selektywnej zbiórki odpadów ciąży dziś na wszystkich wytwórcach nieczystości. Bez zapewnienia im przestrzeni do wyrzucania plastiku, szkła, papieru czy bio nie ma możliwości, aby był on realizowany. Pojemniki na odpady spotyka się w wielu konfiguracjach. W zależności miejsca ich usytuowania dzielimy je przede wszystkim na:

Kosz na śmieci do segregowania

  • Zewnętrznekosz na śmieci do segregowania, który stoi na zewnątrz posesji nazywamy zewnętrznym. Powinien on spełniać wymagania normy PN:EN 840 – 1, co predysponuje go do mechanicznego opróżniania przez śmieciarkę. Zewnętrzne pojemniki na odpady spotyka się w kilku rozmiarach. Ich pojemność rozpoczyna się od 60 litrów, a kończy na 1100. W chwili obecnej tego typu zbiorniki wykonane są przeważnie z tworzywa sztucznego i można je nabyć w bardzo wielu miejscach. W swojej ofercie mają je hipermarkety budowlane, centra ogrodnicze, lokalni dostawcy oraz dedykowane sklepy Internetowe.
  • Wewnętrzne kosz na śmieci do segregowania, który stoi wewnątrz danego pomieszczenia ułatwia znacząco selektywne zbieranie nieczystości. Jego posiadanie eliminuje konieczność zbierania odpadów do worków i przetrzymywania ich w nieprzeznaczonych do tego miejscach. Wewnętrzne pojemniki na odpady eliminują także ryzyko omyłek i wyrzucenia wszystkich śmieci razem. Jeśli więc nie chcemy, aby nasi goście czy pracownicy mieszali nieczystości to warto się w nie zaopatrzyć. Kosze stojące wewnątrz pomieszczeń występują w wielu konfiguracjach. Oprócz bogatego wzornictwa i różnych odcieni kolorystycznych posiadają one także różną budowę. W sprzedaży spotyka się przede wszystkim:
    1. Pojemniki modułowe – ich cecha charakterystyczną jest połączenie kilku koszy do śmieci w jedną całość i utworzenie z nich jednego modułu. W praktyce może on mieć kształt pionowy lub poziomy. Tego typu rozwiązanie pozwala niekiedy zaoszczędzić miejsce.
    2. Pojemniki pojedyncze – jak sama nazwa wskazuje są autonomiczne i można je ustawiać w dowolnych miejscach budynku.

 

Kosz na śmieci do segregowania
Kosz na śmieci do segregowania