Wynajmij
ogrodzenie
online

Jak wybrać odpowiednie pojemniki na sól i piasek przed zimą?

Pojemniki na piasek i sól
2024-02-09 Łukasz Kamiński

Jak wybrać odpowiednie pojemniki na sól i piasek przed zimą?

Zima nie jest ulubioną porą roku nie tylko służb drogowych, ale też kierowców. Jednocześnie właściciele posesji, ale też osoby prywatne muszą zadbać o bezpieczny chodnik, czy też podjazd i zapewnić użytkownikom ochronę przed potencjalnym upadkiem i urazem. Na szeroką skalę stosuje się więc sól i piasek, które mają właściwości antypoślizgowe. Tutaj pojawia się pytanie – jakie pojemniki na sól i piasek sprawdzą się najlepiej?

Pojemniki na piasek i sól – wybierz mocne i niezawodne modele 

Skrzynia na piasek i sól powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale też zmienne warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdzają się pojemniki plastikowe na piasek sól. Trafnym wyborem są te wykonane z polietylenu, które stanowią dobrą izolację przed wilgocią, zapobiegają namoczeniu piasku, ale i soli. Oczywiście nie można zapominać, że zarówno skrzynia na sól drogową, jak i pojemnik na piasek powinny być odporne na korodowanie, a także działanie promieni słonecznych. Polietylen jest materiałem bardzo wytrzymałym, a do tego lekkim. Dodatkowo podlega recyklingowi. Przy wyborze pojemników na sól drogową oraz piasek należy wziąć pod uwagę nie tylko materiał, ale też pojemność. Należy ją dopasować do wielkości danego terenu. Możecie np. zdecydować się na pojemniki 100-litrowe. W przypadku dużego terenu najlepiej wybrać te o pojemności 250 l

Pojemnik na piasek i sól – funkcjonalność i wygoda w użytkowaniu 

Wiecie już, że pojemnik na piasek i sól powinien być mocny, ale też stabilny. Możecie wybrać model tradycyjny, a więc wyposażony w pokrywę. Bardzo dobrze sprawdzi się ten z dolnym wybieraniem. Dzięki temu jeszcze łatwiej możecie pobierać piasek i sól i nie będzie to uciążliwe. Ciekawym wyborem są także pojemniki wyposażone w dwie komory, a więc w jednej trzymacie sól, a w drugiej piach. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to tutaj tak naprawdę nie trzeba przestrzegać żadnych przepisów. Najczęściej jednak wybierane są pojemniki w kolorze żółtym, szarym czy zielonym. Tego typu pojemniki są niezbędne w miejscach użytku publicznego, ale też mogą znaleźć się przy posesji, choć w tym przypadku wystarczy postawić na mniejszy model, np. 100-litrowy. Jednocześnie należy wiedzieć, że pojemniki na sól i piasek powinny znajdować się blisko stacji paliw, gdyż można je wykorzystać także do przechowywania sorbentu, który jest pochłaniaczem. Wykorzystuje się go gdy dojdzie do rozlania substancji chemicznych takich jak ropa naftowa czy też paliwo.       

 

Pojemniki na piasek i sól
Pojemniki na piasek i sól